Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano má vynikajúci kód, tvrdia autori bezpečnostného auditu

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Quantstamp, ktorá v priebehu posledných dvoch mesiacov robila bezpečnostný audit blockchainu Cardano (ADA), je presvedčená, že po úspešnom spustení mainnetu Shelley sa Cardano stane druhým najvýznamnejším hráčom v sektore blockchain smart-kontrakt platforiem, pričom hravo predbehne aj svojho ostrého konkurenta Tezos.

Generálny riaditeľ Quantstam Richard Ma povedal v rozhovore pre Cointelegraph, že Cardano má v súčasnosti po boku Prysm ETH 2.0 vôbec najlepší kód v celom blockchainovom priemysle: ,,Je zrejme, že vynaložili veľké úsilie, aby dôkladne otestovali a správne navrhli kód. Nedávno sme tiež auditovali Prysm Ethereum 2.0 a môžeme skonštatovať, že čo sa týka kvality, podobne ako Prysm ide o jeden z najlepších kódov, aké sme kedy videli.“

Jaye Harrill, ktorý pracuje v Quantstamp ako komunikačný manažér, si zas myslí, že do konca roka sa Cardano stane po Ethereum druhou najpopulárnejšou smart kontrakt platformou (musí však spustiť fázu Goguen pozn.red.) a taktiež z pohľadu  stakingu prední svojho konkurenta Tezos.

Kvality projektu Cardano ocenila aj americká ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá zvýšila jej hodnotenie na známku B. Aktuálne sú na tom u nej lepšie len Bitcoin (B+) a Ethereum (A), čiže Cardano je podľa tejto agentúry považované v súčasnosti tretí najlepší blockchain. Z pohľadu technológie pritom dominuje, no jeho známku zhoršuje najmä miera adopcie, ktorá je v porovnaní s Bitcoinom a Ethereum zatiaľ veľmi nízka. Mnoho by však mohlo popri stakingu zmeniť najmä avizované spustenie smart kontraktov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne