Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano má po 5 dňoch už viac než 700 staking poolov

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Od spustenia mainnetu fázy Shelley trvalo kryptomene Cardano (ADA) len 5 dní, kým na jej blockchaine vzniklo viac než 700 aktívnych staking poolov, čo podčiarkuje obrovský záujem o staking na tejto platforme.

V čase publikácie článku portálom CryptoSlate existovalo na Cardano už 731 rôznych poolov a uzamknutých v nich bolo už viac než 6 miliárd mincí ADA.

Spustenie fázy Shelley sa realizovalo minulý týždeň. Po prechode z predchádzajúcej éry Bryon sa Cardano stalo decentralizovaným projektom, ktorý jej stúpenci radi označujú za najdecentralizovanejšiu kryptomenu súčasnosti no a skutočnosť, že existuje už viac než 700 poolov, tomuto tvrdeniu dodáva veľkú vážnosť.

Cieľom Cardano je vybudovať obrovskú komunitu ľudí, ktorí sa zapoja do stakingu, čím zabezpečia neprekonateľnú mieru decentralizácie celého ekosystému. Ako sa zdá, tento cieľ sa darí naplniť rýchlejšie, než sa pred spustením mainnetu očakávalo, hoci nemalý a nečakane veľký úspech mal už aj staking na testnete v prvom polroku 2020.

Zároveň treba poznamenať, že záujem o staking bude narastať v nasledujúcich týždňoch až mesiacoch aj vďaka aktualizáciám, ktoré je potrebné vykonať pri doľaďovaní a taktiež avizovanej podpore hardvérových peňaženiek Ledger a Trezor. Inštitúcie by sa následne mohli do stakingu zapojiť, keď začne túto službu ponúkať Coinbase Custody.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne