Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rast Bitcoinu je zdravší, než v roku 2019. Naznačujú to tieto dôvody

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin, ktorý sa cez víkend dostal na svoje ročné maximum, no potom predviedol prudký flash crash o vyše tisíc dolárov, je zdá sa poháňaný silnými fundamentálnymi základmi. Dôkazom toho je aj rast aktivity na jeho sieti.

Portál CrytpoSlate upozornil, že súčasný rast hodnoty Bitcoinu, ktorý zatiaľ vyvrcholil okolo úrovne 12 tisíc dolárov, má omnoho  lepšie základy než minuloročný prudký rast z ceny 4000 USD na 14 800 USD.

Potvrdzuje to metrika, ktorá znázorňuje celkovú aktivitu na bitcoinovej sieti. Tá je v súčasnosti najvyššia od obdobia medzi decembrom 2017 a januárom 2018, teda od obdobia, kedy Bitcoin dosiahol svoju rekordnú hodnotu 20 tisíc dolárov a vrcholil aj altcoinový bullrun.

Vyplýva to z údajov analytickej platformy Glassnode, ktorá viedla, že Bitcoin má aktuálne 18,7 milióna aktívnych adries.

,,S 18,7 miliónmi jedinečných adries, ktoré sme videli v júli, dosiahla aktivita bitcoinovej siete levely, ktoré sme nevideli 2,5 roka. V histórii Bitcoinu boli lepšími než júl 2020 už len december 2017 a január 2018,” uviedla firma Glassnode na svojom Twitteri.

Podľa Alstaira Milneho, ktorý je hlavným investičným riaditeľom Altanta Digital Currency Fund, existuje niekoľko kľúčových faktorov, ktoré budú naďalej prispievať tomuto trendu:

  • Evidujeme rekordné množstvo „Hodlerov“, ktorí držia bitcoin viac než rok
  • Sledujeme rapídny nárast tlačenia fiatových peňazí, ktoré sa tým znehodnocujú
  • evidujeme rekordne nízke úrokové sadzby
  • zlato nedávno dosiahlo novú rekordnú hodnotu
  • Bitcoin stále nie je stredobodom mainstreamových médií – keď s atak stane, môže dôjsť k ďalšej nákupnej horúčke

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne