Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na prelome rokov bolo správ zo sveta kryptomien o čosi menej, než sme obvykle zvyknutí. Napriek tomu vám prinášame tradičný nedeľňajší súhrn zaujímavosti, ktoré sa tentokrát týkajú hlavne Bitcoinu. 

Bitcoin

Aké očakávania majú od roka 2020 známi predstavitelia krypto-sektora zo Slovenska a Čiech? Pýtali sme sa Dominika Stroukala, Dušana Matušku, Jakuba „Kicoma“ Vejmolu, Jaromíra Tesařa, Andreja Cabaja a Davida Stancela. Ich odpovede nájdete tu.

ANKETA: Kryptomeny v roku 2020: Ako to vidia Stroukal, Matuška, Stancel, Cabaj, Tesař a „Kicom“?

Bitcoin bol v roku 2019 najvýnosnejšou komoditou, keďže tí, čo doňho investovali v januári 2019 a držali ho až do konca roka, dosiahli nárast hodnoty svojej investície o viac než 90%. V tomto smere prekonal aj Paládium, ropu ťaženú v USA či nikel. Viac sa dozviete tu.

Uplynulú dekádu Bitcoinu a trhu s kryptomenami zhodnotil v 10 bodoch Brian Armostrong, zakladateľ najväčšej americkej zmenárne s kryptomenami Coinbase. Jeho zaujímavé postrehy k uplynulým 10 rokom, nájdete tu.

Analytik Kondrad S. Graf v rozhovore pre  Euroasia Review vymenoval štyri hlavné konkurenčné výhody Bitcoinu voči ostatným kryptomenám v roku 2020 – ide o jeho nedostatok, apolitickosť, technickú zdatnosť a o skutočnosť, že Bitcoin nie je entita. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Štyri konkurenčné výhody Bitcoinu v porovnaní s altcoinami v roku 2020

Bitcoin začal rok 2020 naozaj výborne pokiaľ ide o jeho bezpečnosť. Miera hashrate, ktorá vyjadruje celkovú výpočtovú silu potrebnú pre vyťaženie nového bloku, totiž dosiahla 1. januára 2020 rekordné hodnoty. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Útoky americkej armády v irackom Bagdade nariadené prezidentom USA Donaldom Trumpom, ktoré viedli k zavraždeniu iránskeho generálmajora Gásema Solejmániho, by podľa niektorých odborníkov na trh s kryptomenami mohli pomôcť rastu ceny Bitcoinu. Ten sa totiž prirovnáva cenným komoditám (napr. zlatu) a tie v čase geopolitickej neistoty zväčša rastú na hodnote. Bitcoin zaznamenal nárast hodnoty  o vyše 6% krátko po publikovaní prvých informácií o amerických útokoch, čo túto teóriu podporilo. Alex Kruger si však myslí, že je nezmysel spájať pohyby ceny Bitcoinu len s týmto jedným faktorom.

Po spomínaných útokoch sa v sobotu obchodoval Bitcoin v Iráne cez platformu LocalBitcoin až za 24 tisíc dolárov, čiže viac než trojnásobok jeho priemernej trhovej hodnoty. Nie je to však úplne pravda. Viac sme k tejto téme napísali tu.

Víťazmi roka 2019 v sektore kryptomien sa podľa portálu Cointelegraph stali Bitcoin, zmenáreň Coinbase, burza Binance a decentralizovaná aplikácia Gods Unchained postavená na Ethereum. Porazenými sú spoločnosť Circle, projekt Facebooku kryptomeny Libra, Craig Wright a Bitcoin ETF. Viac sa dozviete tu.

Ekonomika Bitcoinu dobieha podľa metodiky, ktorú používa CIA, ekonomiku Spojených arabských emirátov a už predbehol ekonomiku Turecka. Bitcoin sa za posledný rok posunul zo 49. priečky na 34. miesto. Prvé patrí ekonomike Európskej únie. Viac sa dočítate tu.

Mali by ste vedieť

  • Burza Binance pridala podporu pre obchodné páry voči euru a do konca roka 2020 plánuje podporovať obchodovanie až voči 180 svetovým fiatovým menám
  • Čínsky mining gigant Bitmain údajne plánuje prepustiť až 50% svojich zamestnancov. Týmto spôsobom sa pripravuje na blížiaci sa halving Bitcoinu, ktorý zníži odmenu za vyťaženie nového BTC bloku zo súčasných 12.5 BTC na 6.25 BTC. Halving sa udeje už v máji 2020.
  • Google po masívnej kritike opäť sprístupnil na Google Play podporu pre aplikáciu kryptopeňaženky MetaMask, ktorú koncom decembra zablokoval. Vysvetlil to tým, že MetaMask zablokoval omylom, pretože si myslel, že slúži na ťažbu kryptomien. Podrobnosti tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.