Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štyri konkurenčné výhody Bitcoinu v porovnaní s altcoinami v roku 2020

Článok

Bitcoin Hulk
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin má voči iným kryptomenám a tiež fiatovým menám viacero výhod vo svojich kľúčových vlastnostiach. Uviedol to počas rozhovoru pre Euriasia Review akademik zaoberajúci sa kryptomenami Konrad S. Graf.

Nedostatok

Prvou výhodou Bitcoinu oproti jeho konkurencii je jeho nedostatok. ,,Najväčšou konkurenčnou výhodou bitcoinu je jeho schopnosť obmedzovať vydávanie nových mincí a jeho spoľahlivosť v metóde kontroly výroby nových jednotiek,” uviedol. Graf tým poukázal na to, že bitcoinov nikdy nebude viac než 21 miliónov a že každý štvrtý rok sa znižuje jeho produkcia o polovicu pomocou halvingu. Táto skutočnosť je v protiklade s fiatovými menami, ktoré podľa potreby emitujú do trhu centrálne banky, ale aj voči iným konkurenčným kryptomenám ako sú napríklad dvojka na trhu Ethereum a trojka XRP.

Apolitickosť

Druhým dôvodom je apolitickosť Bitcoinu, ktorý umožňuje transakcie po svete od kohokoľvek komukoľvek, pretože ide o finančný protokol odolný voči „fiatovej pasci” a zásahom vlád. ,,(Bitcoin) sa môže stať nielen nepolitickou peňaženkou jednotkou, ale aj priamym konkurentom systému SWIFT a akýmkoľvek iným existujúcim alebo vznikajúcim súperom,” skonštatoval. ,,Vo svete, v ktorom sú spolitizované konvenčné systémy, má Bitcoin výhodu v tom, že je neutrálny a že nie je riadený žiadnym z konkurenčných blokov, čo znamená, že sa ho môžu zúčastniť úplne všetci.”

„Technická zdatnosť“

Tretím dôvodom je jeho “technická zdatnosť” v podobe neustále rastúceho hashrate. Čím je hashrate vyšší, tým je aj bitcoin robustnejší a bezpečnejší. Konrad S. Graf poukázal na to, že kým Bitcoin už atakuje respektíve prekonáva priemernú hodnotu 100 kvintiliónov hashov za sekundu. ,,Bitcoin má 39-krát vyššiu hashrate ako jeho najbližší konkurent,“ upozornil na jeho dominanciu u kryptomien, ktoré sa ťažia pomocou konceptu Proof-of-Work.

Nejde o entitu

Poslednou výhodou Bitcoinu je skutočnosť, že nejde o entitu. Na rozdiel od podnikových blockchainov, ktoré majú niekoľko slabých miest, na ktoré sa môžu politickí aktéri zamerať, ak by ich chceli ovplyvňovať, Bitcoin je absolútne decentralizovaný. Táto jeho výhoda oproti konkurencii bola zjavná na príklade z roku 2019, kedy sa Facebook rozhodol, že predstaví projekt svojej kryptomeny Libra. Prakticky okamžite začal mať problémy, pretože zákonodarcovia presne vedeli, kto za týmto projektom stojí a na koho treba tlačiť. V prípade Bitcoinu je to nemožné. ,,Neexistuje žiadny generálny riaditeľ, ktorý by bol predvolaný do Washingtonu na výsluch,” upozornil Graf pripomínajúc “grilovanie” šéfa Facebooku Marka Zuckerbega v americkom kongrese v súvislosti s Librou.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.