Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Najväčší víťazi a porazení roka 2019 podľa Cointelegraphu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál Cointelegraph zverejnil článok, v ktorom vymenoval najväčších víťazov a porazených uplynulého roka vo svete kryptomien.

Pokiaľ ide o víťazov, redakcia Cointelegraphu začala Bitcoinom. Ten má za sebou volatilný rok, ktorý ale uzavrel v porovnaní s jeho začiatkom vo výraznom pluse. Nerástla pritom len jeho cena, ale aj dominancia na trhu s kryptomenami. Kým v úvode roka bola tesne nad 50%, ukončil ju s približne 68% podielom na trhu.

Ďalšími víťazmi roka 2019 sa stali mimoriadne populárna virtuálna kartová hra Gods Unchained postavená na blockchaine Ethereum, americká zmenáreň Coinbase a burza Binance, ktoré pokračovali vo svojej expanzií.

Zlý má naopak za sebou projekt Facebooku Libra. Kryptomena najväčšej sociálnej siete po prvotnom ošiali a pozitívnych reakciách začala rýchlo čeliť výrazným útokom od zákonodárcov a regulátorov a na konci roka sa už otvorene hovorilo o tom, že vo forme, ako si to Facebook predstavuje, sa Libry možno ani nikdy nedočkáme.

Spokojnosť nemôže panovať ani v spoločnosti Circle, ktorá patrila v roku 2018 medzi top skokanov v kryptopriemysle, no v roku 2019 ustúpila zo svojich pozícii a bola nútená prepúšťať zamestnancov. Circle dokonca zrušila svoju mobilnú aplikáciu a znížila svoj fundraisingový cieľ o 40%.

Prepadákom bol súdny spor so samozvaným “Satoshim Nakamotom“ Craigom Wrightom  a nepotešili ani ďalšie, hoci očakávané, zamietnutia žiadosti o schválenie prvých Bitcoin ETF.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.