Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin začal rok 2020 bezpečnejší, než kedykoľvek predtým

Článok

Ťažba mining bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čím je hashrate Bitcoinu vyšší, tým je väčšia bezpečnosť celej siete z pohľadu odolnosti voči takzvanému 51% útoku. Nuž a Bitcoin začal rok 2020 z tohto pohľadu výborne – vytvoril nový rekord, čo znamená, že aktuálne je najbezpečnejší v histórii.

Aspoň tak to tvrdia dva rešpektované zdroje zaoberajúce sa výpočtom priemerných hodnôt hashrate – Blockchain.com a Coin Dance. Oba zdroje potvrdili, že v 1. januári vytvoril hashrate BTC nový rekord.

Hashrate vyjadruje výpočtovú silu, ktorá je potrebná na vyťaženie nového bloku. Skutočnosť, že hashrate rastie, odzrkadľuje podľa odborníkov dôveru ťažiarov v to, že cena bitcoinu pôjde v najbližších mesiacoch či rokoch hore. Čím viac úsilia a energie totiž investujú mineri do ťažby BTC, tým sú ich náklady vyššie. Aby boli rentabilní, musia sa spoliehať na to, že cena vyťaženej komodity bude rásť.

Graf: Rast hashrate Bitcoinu v priebehu posledného roka

Hashrate Bitcoinu rástol prakticky po celý rok 2019 s výnimkou krátkeho obdobia v treťom kvartáli. Počas predchádzajúcich 12 mesiacov vytvoril niekoľko nových rekordov.

Ten najnovší datovaný k 1. januáru 2020, teda roku, v ktorom nás čaká dlho očakávaný halving, zaznamenal hodnotu 119 kvintiliónov hashov za sekundu podľa Blockchain.com a až 143 kvintiliónov h/s podľa CoinDance.

Miera hashrate sa v skutočnosti nedá merať v reálnom vyjadrení. Zisťuje sa len na základe analýz v nedávnej aktivite bitcoinoveho blockchainu. Aj preto rôzne zdroje uvádzajú odlišné čísla.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.