Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Štatistiky hovoria jasne – Kryptomeny reálne dokážu riešiť problémy s chudobou

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci žijeme v 21. storočí, chudoba je čoraz viac spomínanou témou vo svete. Je to všeobecne známy problém, ktorý je ťažké riešiť. Štatistiky nám však ukazujú, že kryptomeny reálne dokážu tieto problémy vyriešiť.

El Salvádor ukázal smer

Rýchle prijatie krypto peňaženky Chivo dokazuje, že digitálne meny vrátane Bitcoinu môžu pomôcť poskytnúť finančné služby všetkým. Chivo je mobilná peňaženka, ktorú Salvádorčania používajú na nákup, predaj a ukladanie BTC. Teraz ho aktívne využíva takmer jedna tretina obyvateľov tejto latinskoamerickej krajiny. Len pre porovnanie – má viac používateľov ako ktorákoľvek salvádorská banka.

Vzhľadom na to, že peňaženka má sotva niekoľko mesiacov, existujú viaceré dôvody domnievať sa, že jej používateľská základňa čoskoro prekoná všetky banky v krajine dohromady. Áno, je to štátom vydaná peňaženka, ale skutočnosť, že väčšina obyvateľov krajiny je ochotná prijať decentralizovanú digitálnu menu, hoci prostredníctvom centralizovanej peňaženky, je  stále zlomovým momentom. Čím viac ľudí aktívne posiela a prijíma platby za BTC, dôvera v kryptomenu ako celkovo životaschopnú menu porastie. To je skvelá správa pre rozvojový svet. 

Únik z chudoby

Vo vyspelých krajinách má bankový účet 94% dospelých. V rozvojovom svete toto číslo klesá len na 63%. Je zaujímavé, že takmer polovica tejto nebankovej populácie žije iba v siedmich krajinách – Bangladéš, Čína, India, Indonézia, Mexiko, Nigéria a Pakistan. Problémom je, že ak nemáte bankový účet, len ťažko dokážete uniknúť chudobe. Je to preto, že v prípade absencie vlastného bankového konta sa musíte spoliehať na hotovosť a hotovosť jednoducho nie je bezpečná.

Hotovosť sa ťažko spravuje a ľahko sa s ňou manipuluje, pričom aj podvody sú bežnejšie v spoločnostiach, ktoré primárne využívajú hotovosť. Napríklad keď India nahradila platby dôchodkov v hotovosti biometrickými smart kartami, chýbajúce prostriedky klesli až o 47 %. Tieto výsledky signalizujú, že bankové účty nie sú len základným kameňom ekonomického rozvoja. Sú neoddeliteľnou súčasťou finančného zabezpečenia jednotlivca. Výsledkom je, že ľudia môžu uniknúť chudobe len vtedy, ak majú bezpečný spôsob, ako uložiť svoje peniaze. Ako ukázal Salvador, peňaženka s digitálnou menou túto možnosť ponúka.

Zatiaľ čo mnohí v rozvojovom svete majú problém otvoriť si bankový účet, skoro každý môže má internetové pripojenie. Takmer deväť z 10 ľudí starších ako 15 rokov funguje online, pričom 93% používateľov internetu je online cez mobilný telefón. To znamená, že mobilná krypto peňaženka (ako Chivo) ponúka týmto typom ľudí životaschopný spôsob, ako bezpečne spravovať svoje peniaze. Akonáhle budú mať túto úroveň zabezpečenia, všetko je možné.

Pozrime sa na Keňu a na ďalší silný príklad. Keď 185 000 kenských žien dostalo prístup k mobilným peňažným službám, mnohé z nich mohli konečne začať podnikať, čo im pomohlo znížiť extrémnu chudobu o 25%.

Zhrnutie

Kryptomeny reálne dokazujú, že dokážu riešiť problémy s extrémnou chudobou len vďaka poskytnutiu základných služieb, ktoré vo vyspelých krajinách považujeme za samozrejmosť. El Salvádor je akýsi prvý ostrý test, no zdá sa, že funguje dokonale. Práve po vzore tejto krajiny sa začína čoraz viac rozvojových štátov hľadať riešenia problémov s chudobou práve v oblasti kryptomien.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Sú kryptomeny sú nadhodnotené? Toto tvrdenie podporujú viaceré argumenty

Riaditeľ Payne Capital Management: „Kryptomeny sú jednou z najväčších bublín v histórii“

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Aktuálne máte možnosť získať predplatné na trading botov na 2 roky v 75% zľave!

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Dailyhodl

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.