Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (25.2.): Putin o kryptomenách či Bitcoin v roku 2038 za 10 miliónov dolárov

Článok

Správy dňa a Putin
Správy dňa a Putin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat Global Advisors patrí medzi ľudí, ktorí pripisujú kryptomenám veľkú budúcnosť, no jeho doterajšie vyjadrenia na budúce ceny kryptomien boli zväčša konzervatívnejšie. Napríklad cenu Bitcoinu na konci tohto roka odhaduje na 25 tisíc dolárov, čo je len o cca 5 tisíc dolárov viac, než jeho doterajšie maximum. V porovnaní s inými predpoveďami z úvodu roka, pri ktorých sa častokrát odhadoval aj dvojnásobok tejto sumy, ide o pomerne triezvy pohľad. Lee však tentokrát šokoval svojim vyjadrením počas prednášky na Upfront Summit 2018, kde vyhlásil, že cena Bitcoinu v roku 2038 môže dosahovať až 10 miliónov dolárov. (youtube.com)

Vedec a vizionár Elon Musk prezradil, akú hodnotu vlastní v kryptomenách. Mohol by byť Satoshim Nakamotom, autorom Bitcoinu? Prečítajte si náš článok

Ruský prezident Vladimír Putin hovoril s prezidentom najväčšej ruskej banky Sberbank na tému blockchain technológii. Putin počas tohto stretnutia vyhlásil, že doba kamenná neskončila preto, že bol nedostatok kameňov, ale preto, že sa ľudia posunuli vo svojej evolúcii vpred. ,,Rusko má ropu a plyn, ale potrebujeme aj kryptomeny. Ten, kto zmešká tieto preteky, bude závislý od tých, ktorí ich začnú,” povedal tiež jeden z najmocnejších ľudí tejto planéty. (ccwikia.com)

Jedna z najväčších bank v Severnej Amerike Toronto-Dominion Bank sa rozhodla zablokovať možnosť nákupu kryptomien prostredníctvom kreditných kariet. Tento krok vysvetľuje v podobnom duchu, ako ostatné banky, ktoré sa tak rozhodli v predchádzajúcich týždňoch a to tým, že sa len snaží chrániť svojich zákazníkov.  Zákaz nákupu kryptomien cez kreditné karty aplikovali už aj J.P.Morgan Chase, Bank of America, Citigroup či Lloyds Bank a k rovnakému kroku sa rozhodla aj spoločnosť VISA. (cointelegraph.com)

Kryptomena NEO je prvou, ktorá dostala od spoločnosti Weiss Ratings rating “A”, konkrétne “A-“. V hodnotení sa objavilo aj 8 kryptomien s hodnotením “B”. Ostatné dostali prevažne hodnotenia C, no pribudlo aj viac s ratingom “D” a “E”. Viac sa dočítate v tomto článku.

Najväčšia írska developerská spoločnosť Hagan Homes sa rozhodla akceptovať platby kryptomenou Bitcoin. ,,Bitcoin je inovatívny spôsob platby a v podstate nový druh peňazí. Je to veľmi podobné hotovostnej transakcií. Pri používaní platieb Bitcoinami došlo k výraznému rastu a naše akceptovanie tohto nového platobného kanála odráža našu ochotu reagovať na trh,” povedal James Hagan, výkonný riaditeľ spoločnosti. (

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne