Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Elon Musk prezradil, akú hodnotu vlastní v Bitcoinoch. Pátranie po Nakamotovi pokračuje

Článok

Elon Musk a Bitcoin
Elon Musk a Bitcoin

Elon Musk nevlastní v hodnote kryptomien žiadny väčší kapitál.

Vedec a vizionár Elon Musk, ktorý stojí za viacerými úžasnými projektmi vrátane elektromobilov Tesla a spoločnosti SpaceX, ktorá len nedávno vyslala do vesmíru najväčšiu raketu v histórií ľudstva Falcon Heavy, potvrdil, že vlastní len 0,25 Bitcoinu, ktorý mu v minulosti poslal jeho kamarát.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Musk tak vyjadril svoj relatívne chladný postoj voči kryptomenám, ktoré síce otvorene nekritizuje, no ani nijakým spôsobom nepropaguje.

Kuriózne je, že mnohí práve Muska považujú za Satoshi Nakamota, človeka, ktorý vymyslel Bitcoin. Elon Musk však tieto špekulácie poprel a totožnosť Nakamota je preto stále záhadou.

Musk sa k téme kryptomien vrátil v dôsledku toho, že jeho meno bolo na Twitteri zneužívané k rôznym podvodom. Falošní “Muskovia”  žiadali od naivných ľudí, aby poslali určitú čiastku kryptomeny (napr. BTC) na ich adresu a za odmenu im pošlú naspäť niekoľkonásobok danej čiastky. Verte-neverte, nájde sa mnoho ľudí, ktorí sa nechajú takto oklamať. Podobným spôsobom sú zneužívané mená rôznych významných ľudí v oblasti technológii a kryptomien – napríklad tvorcu a riaditeľa Binance Changpenga Zhaa (ktorému Twitter konečne verifikoval oficiálny účet) či Johna McFeeho.

Pátranie po ozajstnom Nakamotovi

Kým doteraz si nemôžeme byť istí ani tým, či je Nakamoto jedinec, alebo skupina, médiami koluje viacero teórií o tom, kto by ním naozaj mohol byť. Podľa denníku New Yorker, ktorý robil vlastný výskum na túto tému, by ním mohol byť írsky absolvent Trinity College v Dubline Michael Clear. Bol najlepším študentom kryptografie a pracoval pre banky v súvislosti s vylepšovaním software pre meny. No akúkoľvek spojitosť s Nakamotom rezolútne poprel.

Časopis Newsweek v roku 2014 zas našiel Japonca žijúceho v Kalifornií s menom Dorian Nakamoto, ktorý sa narodil pod menom Satoshi Nakamoto. Zaujímavé bolo, že pracoval ako systémový inžinier pre finančné inštitúcie. Ten však tiež všetko poprel. Ošiaľ okolo Doriana Nakamota však neutíchal a preto sa prvýkrát od vzniku Bitcoinu opäť ozval skutočný Nakamoto, ktorý napísal na svojom internetovom profile jedinú vetu: ,,Nie som Dorian Nakamoto”.

Horúcim favoritom je aj americký programátor s maďarskými koreňmi Nick Szabo, ktorého blogové príspevky mali mať viacero podobností v štylistike písania textov ako príspevky od Nakamota. Zaujímavé je tiež, že majú rovnaké iniciály. Szabo však rovnako ako všetci ostatní údajní autori Bitcoinu všetko poprel.

Chvíľu sa zdalo, že skutočný Nakamoto sám odhalil svoju totožnosť. Austrálsky podnikateľ Craig Wright v máji 2016 o sebe prehlásil, že je autorom Bitcoinu. Lenže dnes mu to už nikto neverí, nakoľko od tej doby nepreukázal žiadny dôkaz o tom, že je to pravda. Pritom by stačilo urobiť transakciu z jednej z adries, o ktorých je známe, že patria skutočnému autorovi tohto geniálneho vynálezu.

Nuž a vráťme sa k Elonovi Muskovi. Hoci to niekoľkokrát poprel, 100% vylúčiť túto možnosť nemôžeme. Elon Musk patrí k najgeniálnejším ľudom tejto planéty. Je to človek, ktorý sa vyzná vo financiách, je skvelý podnikateľ a popri tom všetkom je aj úžasný vedec. Prečo by človek, ktorý buduje elektromobily a zároveň plánuje cestu prvých ľudí na Mars nemohol stáť aj za myšlienkou Blockchainu? Môže aj nemusí.

Zdroje: Cointelegraph.com, Bitcoin a jiné krypto peníze budoucnosti (kniha)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.