Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Forbes zverejnil historicky prvý rebríček najbohatších kryptomiliardárov!

Článok

Najbohatší ľudia vo svete kryptomien
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Forbes, najznámejší časopis určený najmä pre vyššiu triedu, zverejnil 6. februára 2017 svoj historicky prvý rebríček najbohatších osobností vo svete kryptomien.

,,Ide o kľúčový moment, ktorý prináša transparentnosť do kryptosveta, aby sa mohol odvrátiť od svojho pôvodu obľúbenej meny pre obchodníkov s drogami a dospel do legitímnej triedy aktív,” vysvetlil editor časopisu Randall Lane.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kým tradičná tvorba rebríčku najbohatších ľudí sveta, ktorý Forbes zverejňuje v pravidelných intervaloch, nie je taká zložitá, urobiť rebríček najbohatších ľudí vo svete kryptomien je omnoho komplikovanejšie. Kryptomeny sú vo svojej podstate decentralizované a vymykajú sa tradičnému finančnému systému. Okrem toho mnohí kryptomilionári chcú zostať v anonymite.

Zostaviť rebríček nebolo jednoduché

Na rozdiel od statických čísiel pri tvorbe tohto zoznamu musel Forbes zohľadňovať rôzne kritéria. Výpočty sa zakladali na hodnote nadobudnutých kryptomien, ziskov po zdanení obchodovania s kryptomenami a podieloch vo firmách, ktoré súvisia s kryptomenami. Forbes preto priznáva, že niektorí ľudia môžu v ich zozname chýbať.

,,Pevne veríme, že robíme svet lepším vďaka tomu, že odhaľujeme neviditeľných bohatých. Bohatstvo takéhoto rozmeru by nikdy nemalo byť v tieni,” vysvetlil Randall Lane.

Prvý zoznam najbohatších kryptomiliardárov pozostáva dokopy z 19 osôb. Najbohatším z nich má byť Chris Larsen, ktorý má mať majetok v sume 7,5 až 8 miliárd dolárov. Larsen je spoluzakladateľ spoločnosti Ripple (XRP) a osobne vlastní 5,2 miliardy tokenov XRP.

Larsen je zároveň podľa Forbes minimálne 6x bohatší než druhý muž v tomto zozname Joseph Lubin, ktorý okrem iného v rozhovore pre Forbes priznal, že ľudia z kryptosveta nemajú veľký záujem o to, aby boli takto medializovaní. Spoluzakladateľ Ethereum a zakladateľ firmy ConsenSys má majetok v kryptomenách o hodnote 1-1,5 miliardy dolárov.

Na treťom mieste sa umiestnil len 41-ročný Changpeng Zhao (známy aj ako “CZ”), CEO krytoburzy Binance, ktorého majetok sa odhaduje na 1 až 1,2 miliardy dolárov. Spoločnosť Binance pritom vytvoril len pred siedmimi mesiacmi.

19 nabohatších ľudí kryptosveta podľa Forbes ku 7. februáru 2018

19 nabohatších ľudí kryptosveta podľa Forbes ku 7. februáru 2018

„Zakladatelia“ Facebooku sú štvrtí

Bratia Winklevossovci, Cameron a Tyler, ktorí sú známi aj ako tvorcovia myšlienky založenia Facebooku, o ktorú ich okradol Mark Zuckenberg, sú na štvrtom mieste s odhadovaným majetkom medzi 900 miliónmi až 1,1 miliardou USD. Winklevossovci dobre zarobili na tom, že investovali do Bitcoinu v roku 2012 a potom ho “hodlovali”.

Na piatom mieste sa objavil Matthew Melon, 51-ročný investor, ktorý vstúpil do tejto oblasti len pred rokom, hoci ho od toho odrádzali priatelia aj jeho rodina. Patril medzi prvých investorov do XRP, tokenu od firmy Ripple, ktorá sa sústredí na vytváranie blockchainovej technológie pre urýchlenie peňažných transakcií bank.

Ďalší kryptomilionári na zozname sú: Brian Armstrong (CEO Coinbase), Matthew Roszak, Antony Di Iorio, Brock Pierce, Michael Novogratz, Brendan Blumer, Dan Larimer, Valery Vavilov, Charles Hoskinson, Brad Garlinghouse (CEO Ripple), Barry Silbert, Vitalik Buterin (tvorca Ethereum), Tim Draper a Song Chi-Hyung.

Originálny link na celý zoznam tu.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.