Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (7.2.) – Elon Musk, prognóza pre rok 2018 či príležitosť pre Japonsko a Singapur

Článok

Kryptonovinky a Elon Musk
Kryptonovinky a Elon Musk

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Stredajšie správy dňa zo sveta kryptomien

Kryptomeny na čele s Bitcoinom sa pomaly spamätávajú z hlbokého, v prípade Bitcoinu až 70% prepadu svojej hodnoty. Išlo vôbec o tretí najhorší prepad od roku 2012. Viac sa dozviete v tomto článku, v ktorom nájdete aj informáciu o tom, ako trh reagoval na podobné situácie v minulosti.

K odrazu od dna prispelo stretnutie amerických orgánov SEC a CFTD, ktoré dopadlo pre kryptomeny veľmi dobre. Viac o tomto stretnutí sa dočítate v tomto článku.

O Elonovi Muskovi mnohí radi tvrdia, že by mohol byť Satoshi Nakamoto, teda osoba, ktorá mala vytvoriť Bitcoin. Hoci to populárny vedec popiera, táto teória vďaka včerajšiemu odpáleniu vesmírnej rakety Falcon Heavy opäť koluje internetom. Môže za to fotografia z rakety, v ktorej je umiestnene auto značky Tesla s textom na displeji “Don’t panic”. Žeby to bol odkaz pre Hodl-erov? Kuriózne je, že ceny kryptomien začali prudko rásť práve v čase, kedy Falcon Heavy úspešne vyletel na obežnú dráhu. Každopádne Muskovi držíme palce i keď na tejto zábavnej teórií nemusí byť nič pravdy. Falcon Heavy je najsilnejšia a najdokonalejšia raketa histórie, ktorú vytvorila spoločnosť SpaceX patriaca Muskovi.

Tesla Roadster na Falcon Heavy - odkaz Don`t panic

Tesla Roadster na Falcon Heavy – odkaz Don`t panic

Zákazy Číny, ktorá blokuje propagáciu kryptomien a ICO a najnovšie dala BAN aj na obchodovanie s kryptomenami na zahraničných burzách, by mohol byť dobrou správou pre trhy v Japonsku a Singapure. Tie by mohli pokryť dopyt po investíciách do virtuálnych mien v tejto oblasti.

Víťazný tím na turnaji Counter Strike:Global Offensice (CS:GO) bude odmenený kryptomenou Level Up Coin (LUC) v hodnote až 100 tisíc dolárov.

Kryptotrh môže dosiahnuť v roku 2018 hodnotu 1 bilióna dolárov a Bitcoin bude atakovať sumu 50 tisíc USD. Myslí si to Thomas Glucksmann, vedúci marketingu a rozvoja podnikania v kryptozmenárni Gatecoin.

Na tejto stránke nájdete 100 adries, na ktorých sa nachádza najviac Bitcoinov. Najbohatšia z nich disponuje 175 838 BTC, ktoré majú aktuálnu hodnotu 1,443,780,408 $.

Juhokórejská kryptozmenáreň Coinpia pozastavila možnosť ďalších vkladov, nakoľko zatiaľ nebola schopná splniť požiadavky Juhokórejskej vlády súvisiace s novými reguláciami, ktoré nadobudli platnosť 30. januára.

,,Tether je krytý dolárom. India nezakazuje kryptomeny. SEC prijíma pozitívny prístup ku kryptomenám, no chce chrániť investorov pri ICO. Minister financií Južnej Kórei prejavil pozitívny vzťah krajiny ku kryptomenám. Robin Hood prináša na trh 1 milión nových užívateľov. To sú aktuálne titulky,“ napísal na Twitteri Ran Neuner, zakladateľ spoločnosti ONE CAPITAL a dlhodobý zástanca kryptomien.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne