Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin rastie! Pomohli dobré správy o postoji USA ku kryptomenám a Blockchainu

Článok

Bitcoin a USA
Bitcoin a USA

Po výraznom páde Bitcoin -u pod cenu 6 tisíc dolárov vidíme v priebehu posledných hodín pekný nárast hodnoty všetkých kryptomien. Ak by sme mali hľadať dôvod tohto rastu, pravdepodobne by sme skončili pri stretnutí amerických orgánov SEC A CFTD, ktoré dopadlo smerom ku kryptomenám veľmi pozitívne.

SEC (Americká komisia pre burzu a cenné papiere) a CFTD (Komisia pre obchodovanie s komoditnými kontraktmi) sa stretla v utorok 6. Februára, pričom hlavnou náplňou týchto rokovaní bola téma, akú rolu majú zohrať v oblasti Blockchainu, kryptomien a ICO.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pozornosť na toto dôležité stretnutie pochopiteľne upriamovala celá kryptokomunita, nakoľko Spojené štáty americké sú dôležitým hráčom na trhu, ktorý môže ovplyvniť pohyb cien virtuálnej meny obomi smermi. Veď pád Bitcoinu o približne 70% v porovnaní s ATH, ktoré dosiahol v decembri, spôsobili najmä negatívne (častokrát aj falošné) správy o reguláciách a zákazoch vlád či negatívnych rozhodnutiach veľkých spoločností (Facebook, VISA…) v súvislosti s kryptomenami a to naprieč celým svetom.

Bez Bitcoinu by nebol Blockchain

Predseda CFTD J. Christopher Giancarlo a predseda SEC Jay Clayton povedali na adresu Blockchainu viacero pozitív, pričom našu kryptomenovú kominitu jednoznačne najviac potešilo vyhlásenie Giancarla, ktorý na otázku, akú má podľa neho Bitcoin hodnotu odpovedal: ,,Keby tu nebol Bitcoin, nebol by tu Blochckain.”

Z významného stretnutia vyplynulo dôležité poznanie, že zástupcovia SEC a CFTD si uvedomujú dôležitosť kryptomien pre rozvoj blockchainu. Giancarlo taktiež povedal, že Bitcoin nemôže skončiť na nule, pretože hodnota Bitcoinu je spojená s jeho ťažením.

Pokiaľ ide o tri hlavné témy tohto stretnutia (Blockchain, kryptomeny a ICO), SEC a CFTD považujú za najdôležitejšie riešiť problémy súvisiace s ICO, nakoľko práve tu vzniká najviac podvodov na ľuďoch. Podľa nedávnej štúdie až 10% z vo všetkých ICO bolo vytvorených za účelom okradnúť ľudí. Clayton preto poznamenal, že má obavy o investorov, ktorí sa nechajú nalákať a obrať o všetky peniaze, pričom pochválil Facebook, ktorý sa z tohto dôvodu rozhodol zakázať propagáciu ICO a kryptomien na svojej platforme.

Blockchain budúcnosťou pre USA?

Zo stretnutia zároveň vyplynulo, že kryptomeny tiež vyžadujú isté regulácie, no nie sú považované za také rizikové, ako ICO projekty. Blockchain je naopak z pohľadu SEC a CFTD veľkým prínosom a USA dúfa, že táto revolučná technológia prinesie USA rovnaký rast ako voľakedy internet.

Giancarlo počas stretnutia priznal, že jeho pohľad na kryptomeny ovplyvnili aj jeho 3 deti, ktoré sú kryptomenovými nadšencami. ,,Dlžíme tejto generácii, aby sme rešpektovali ich záujem o krytpomeny a trestali tých, ktorí sa ich snažia zneužiť,“ povedal a tiež priznal nadšenie z toho, ako sa jeho deti zaujímajú o financie.

Giancarlo a Clayton sa počas stretnutia zhodli, že SEC a CFTD by sa mali sústrediť najmä na tieto 3 úlohy:

  • Vzdelávať ľudí o tom, čo je Bitcoin a kryptomeny
  • Použiť svoje právomoci na trhoch, kontrolovať ich a zhromažďovať informácie, aby nikto nebol poškodený
  • Vytvoriť pracovnú skupinu, ktorá pôjde po podvodníkoch vytvárajúcich pyramídové schémy a bezvýznamné kryptomeny

Zhrnutie

Výsledok tohto stretnutia sa nedá chápať nijak inak ako uvedomenie si USA, že kryptomeny úzko súvisia s Blockchainom a celá táto technológia môže byť pre Spojené štáty rovnako významná, ako obdobie rozmachu internetu.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakuj

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.