Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

JP Morgan Chase a Bank Of America zakázali kupovať krytpomeny kreditnými kartami

Článok

Zákaz nákupu kryptomien kreditnými kartami
Zákaz nákupu kryptomien kreditnými kartami

Dve z najväčších amerických bank JP Morgan Chase a Bank of America sa rozhodli zakázať nákup kryptomien použitím kreditných kariet. Obe banky to vysvetľujú tým, že sa nechcú podieľať na riziku súvisiacom s týmito obchodmi.

,,Nechceme preberať žiadne riziko súvisiace s kryptomenovými transakciami,” povedala v rozhovore pre Bloomberg Mary Jane z JP Morgan.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento zákaz sa týka iba kreditných kariet. Zákazníci tak budú mať stále možnosť nakupovať kryptomeny s ich debetnými kartami.

Toto rozhodnutie možno nepoteší menších investorov do kryptomien, no podľa odborníkov ide o správny krok.

Banky sa rozhodli správne

,,Nerozumiem tomu, prečo na to trh reaguje tak negatívne. Toto je skvelý krok od bánk, ktoré nedovolia, aby si ľudia kupovali kryptomeny za peniaze, ktoré si nemôžu dovoliť,” povedal Robbie Lee, kryptoinvestor z Chicaga.

,,Mnohí naši klienti napriek našim radám prišli a kúpili kryptomeny kreditnou kartou. Vzhľadom na nestabilnú povahu kryptomien budú títo klienti trpieť, keď trh klesne. Najmä keď predávajú z paniky počas dramatických výkyvov,” vysvetľuje finančný poradca Marcy Rogan.

Yoigi-Jones-Smith, ťažiar a odborník na kryptomeny má podobný názor. ,,Kreditné karty dávajú investorovi možnosť nakúpiť kryptomeny podľa ich vôle. Napriek tomu, že peniaze idú do tokenu, je to však riskantné a takýto investor je vystavený smrteľným výkyvom cien. Sú tu aj iní ľudia, ktorí investovali bez kreditnej karty. Banky to jednoducho hrajú na bezpečie klientov a myslím si, že je to dobrá vec.”

Toľkokrát zmieňované investuj len toľko, koľko si môžeš dovoliť stratiť, platí aj v tomto prípade. Zadlžiť sa pre investíciu do kryptomien trebárs tým, že na kúpu použijete kreditnú kartu, rozhodne nikomu neodporúčame.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Taktiež si môžete aktivovať notifikácie, cez ktoré vás okamžite upozorníme na nový obsah. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.