Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podľa Leeho dosiahne Bitcoin nové maximum v už priebehu júla

Článok

Tom Lee
Tom Lee

Bitcoin -u sa v porovnaní s jeho decembrovým vrcholom, kedy atakoval hranicu 20 tisíc dolárov, príliš nedarí, no podľa Toma Leeho zo spoločnosti Fundstrat Global Advisors dosiahne v júli opäť nové ATH (historické maximum).

Najväčšia kryptomena na svete Bitcoin klesol o 70% zo svojej maximálnej ceny (cca 20 tisíc USD), ktorú dosiahol 18. decembra 2017. Jeho hodnota padala až do 6. februára tohto roku, kedy sa odrazil od svojho posledného dna necelých 6 tisíc dolárov za 1 BTC. Odvtedy sa zotavuje, pričom aktuálne sa obchoduje na úrovni medzi 10 až 11 tisíc dolármi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa analýzy 22 prechádzajúcich korekcií Bitcoinu, ktoré boli o 20 alebo viac percent (od roku 2010) Lee zistil, že Bitcoinu v období „býčieho trhu” trvá návrat na prechádzajúce maximum 1,7-násobok doby, oproti času, počas ktorého jeho hodnota klesala.

Tento časový rámec naznačuje, že Bitcoinu bude trvať 85 dní, kým sa úplne odrazí od posledného prepadu, ktorý naposledy trval 50 dní. Následne v polovici roku, podľa Leeho v júli, dosiahne nové rekordné maximá.

Lee uviedol, že v posledných niekoľkých týždňoch vidí progres čo sa týka nálady voči Bitcoinu, čo naznačuje rastúci záujem investorov o kryptomeny. Zároveň však poznamenal, že posledná korekcia bola pre trh s digitálnymi menami veľmi zdravá.

,,Tento nedávny pokles Bitcoinu o 70% bol vážny,” cituje Leeho portál Bloomberg. ,,Môžeme na tom vidieť príklad toho, aký je Bitcoin odolný vzhľadom na ostrosť jeho nedávneho poklesu.”

Nielen Bitcoin bude rásť do nových ATH

Lee v úvode februára predpovedal, že maximom Bitcoinu bude do konca tohto roku 25 tisíc dolárov pričom vzrušujúcu budúcnosť predpovedá aj Ethereu, ktorému tipuje do konca roka cenu 1900 USD (teraz 949$). Kryptomenu NEO vidí na úrovni 250 dolárov (teraz 138$) a Ethereum Classic (teraz 41$) podľa neho dosiahne hodnotu 60 dolárov.

Tom Lee je zakladateľ spoločnosti Fundstrat Global Advisors, v mene ktorej v úvode februára (kedy sa Bitcoin obchodoval za menej než 8 tisíc dolárov) povedal svojim klientom, že majú ideálny čas na investovanie do kryptomien. V minulosti pracoval pre JP Morgan a aktuálne je známy najmä ako veľký podporovateľ kryptomien.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.