Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (11.1.): Bude sa Bitcoin nejaký čas pohybovať medzi 3000 až 5000 USD?

Článok

Bitcoin - správy dňa
Bitcoin - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Lingham: BTC sa bude pohybovať medzi 3000 až 5000 USD

Vinny Lingham, ktorý je CEO blockchainovej platformy Civic (token CVC), ktorá sa orientuje na overovanie totožnosti za pomoci blockchain technológie, si myslí, že Bitcoin ešte môže klesnúť pod hodnotu 3000 dolárov. ,,Pravdou je, že Bitcoin sa bude zrejme ďalší mesiac alebo dva pohybovať v rozmedzí medzi 3000 až 5000 dolárov, pretože sa bude snažiť nájsť cestu, kam ísť. Keď zistí smer, dôjde k výstrelu hore, alebo ďalšiemu pádu,tvrdí.

Lingham taktiež prezradil, že medvedí trh v minulom roku neohrozil projekt Civic tak výrazne, ako ostatne. Väčšinu peňazí získané v rámci ICO z roku 2017 totiž firma drží v dolároch. ,,Boli sme postihnutí len mierne. Vzali sme výnosy z ICO a držali sme ich v hotovosti, takže sme boli menej postihnutí než všetci ostatní v priestore – ľudia, ktorí držali Bitcoin a Ethereum na veľmi vysokých sumách.” (cointelegraph)

CEO Circle: Najväčšiu regulačnú prekážku pre kryptomeny predstavuje SEC

Jeremy Allaire, ktorý je generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Circle, za ktorou stojí konglomerát Goldman Sachs, uviedol, že najväčšou regulačnou prekážkou, ktorej v súčasnosti stoja kryptomeny, je nedostatok jasnosti zo strany amerického regulátora cenných papierov, čiže SEC. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Firma Bitwise podala žiadosť o schválenie Bitcoin ETF!

Krypto startup Bitwise Asset Management zo San Francisca podal žiadosť o schválenie Bitcoin ETF na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC). Popri tom tvrdí, že vyriešili všetky problémové otázky, pre ktoré boli zamietnuté predchádzajúce žiadosti o schválenie Bitcoin ETF zo strany iných žiadateľov. Viac sa o žiadosti dozviete v tomto našom článku.

Bitcoin v online kasíne. Aké sú možnosti?

Bitcoin a ostatné kryptomeny môžete využiť aj pre platbu v online kasíne. V súvislosti s hazardnými hrami rozdeľujeme použitie Bitcoin na 2 rôzne prípady:

1) Možnosť BTC platby v online kasíne – prípad, kedy štandardné online kasínu rozšírilo platobné možnosti pre svojich hráčov o Bitcoin. Z licensovaných ČR kasín začali BTC akceptovať Tisport a Change Vegas.

2) 100% Bitcoin kasíno – nielen že už existujú, ale získavajú na stále väčšej popularite. V takom kasíne nezaplatíte inak než Bitcoinom a rovnakým spôsobom je vyplácaná aj výhra.

Ako sú na tom kryptomeny oproti all-time-high?

Včera sme sa v tomto článku pozreli na to, koľko % zo svojej hodnoty v amerických dolároch stratili kryptomeny od momentu, kedy dosiahli svoje all-time-high, čiže najvyššiu hodnotu v USD. Len tri kryptomeny z celého trhu spomedzi tých, ktoré zažili bullrun koncom roka 2017 a v januári 2018 dopadli lepšie než Bitcoin. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Recenzia slovneskej zmenárne  KryptoTop

Včera sme publikovali aj našu recenziu slovenskej zmenárne KryptoTop, ktorá má bohatú ponuku kryptomien a prináša viacero zaujímavých pokrokových funkcii. Ak máte záujem, recenziu si môžete prečítať tu.

Rýchle správy

JUŽNÁ KÓREA: Bezpečnostným auditom juhokórejskej vlády prešlo sedem miestnych kryptozmenárni vrátane Bithumbu, Coinone a Korbit. Z celkového počtu preverovaných 21 platforiem zvyšných 14 kritéria nesplnilo.

JAPONSKO: Japonský finančný regulátor FSA udelil plnú licenciu burze Coincheck, ktorá sa stala v januári minulého roka obeťou hackerského útoku, počas ktorého boli ukradnuté kryptomeny v hodnote 530 miliónov dolárov (v tom čase).

AUTOMATY: Podľa informácii coinatmradar.com denne pribudne na svete približne 5 nových automatov na kryptomeny. Celkovo ich je už vyše 4000, z toho 71% sa nachádza v Severnej Amerike a 23% v Európe.

ČÍNA: Čínsky orgán Cyberspace Administration of China zaviedol nové regulačné prepisy pre spoločnosti, ktoré sa zaoberajú blockchain technológiou. Ide o rad usmernení, ktorý nadobudne platnosť od 15. februára a prispeje k zdravému rozvoju tohto priemyslu. Pod predpisy spadajú aj stránky a mobilné aplikácie, ktoré poskytujú verejnosti informácie a technickú podporu za využitia blockchainu.

RUSKO: Ruský parlament sa bude na jarnom zasadaní venovať rozvoju digitálnej ekonomiky Ruska. Bude sa hovoriť o návrhoch týkajúcich sa podpory tejto oblasti s cieľom urýchliť vypracovanie vhodných zákonov. Ruská vláda sa snažila dokončiť návrh zákona týkajúci sa kryptomien už koncom minulého roka, no jeho finálna verzia sa stretla s veľkou kritikou. Zákon napríklad vôbec nehľadel na ťažbu kryptomien alebo definíciu základných konceptov kryptomien. Vrátil sa preto do prvého čítania.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.