Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitwise podal žiadosť na Bitcoin ETF. Tvrdí, že vyriešil problémy predchodcov

Článok

Bitwise Bitcoin ETF
Bitwise Bitcoin ETF

Krypto startup Bitwise Asset Management zo San Francisca podal žiadosť o schválenie Bitcoin ETF na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC). Popri tom tvrdí, že vyriešili všetky problémové otázky, pre ktoré boli zamietnuté predchádzajúce žiadosti o schválenie Bitcoin ETF zo strany iných žiadateľov.

Spoločnosť vyplnila registračný formulár v ktorom uvádza, že fond by sledoval Bitwise Total Return Index, ktorý meria hodnotu Bitcoinu a všetkých ďalších zmysluplných hard forkov.

Bitwise a jeho kryptoindex s tokenom BIT10

Doteraz sme Bitwise spomínali najmä v súvislosti s tokenom BIT10, ktorý je založený na Bitwise 10 Crypto Indexe. Kryptomena respektíve token BIT10, ktorý v rámci pravidelných aktualizácii umožňuje už od 5 dolárov investovať naraz do TOP10 kryptomien, je možné kúpiť jedine cez mobilnú aplikáciu Abra (naša recenzia Abra), na ktorej sa dá obchodovať s vyše 30 kryptomenami. Ide o jediný kryptoindex dostupný pre bežných teda retailových investorov, ponúkajúci pokrytie približne 80% celého trhu s kryptomenami. Aktualizovaný je každý mesiac profesionálnymi analytikmi Bitwise.

Bitwise 10 Crypto Index (BIT10) - banner

Bitwise 10 Crypto Index (BIT10) – banner

Bitcoin ETF by bol na NYSE Arca

Ak by bola žiadosť Bitwise na Bitcoin ETF schválená, akcie by boli kótované na burze NYSE Arca, ktorá sa zameriava na obchodovanie s akciami a opciami. Majiteľom NYSE je Intercontinental Exchange, spoločnosť ktorá vlastní aj platformu Bakkt. Na nej by mali byť už čoskoro spustené prvé Bitcoin futures s reálnymi BTC.

Registračné údaje naznačujú, že Bitwise chce podložiť svoj index pre ocenenie fondu spotovými cenami z burzových a fyzicky vyrovnaných termínových zmlúv namiesto zmlúv uhradených v hotovosti, ako to bolo pri predchádzajúcich žiadostiach o schválenie ETF.

,,Veríme, že ekosystém obchodovania s kryptomenami sa v priebehu posledného roku výrazne vyvinul. S regulovanou bankou – dôveryhodnou spoločnosťou, ktorá drží fyzické aktíva fondov podľa amerického nariadenia o fondoch už posledných 80 rokov, veríme, že teraz je možné to isté aj s bitcoinom,” uviedol šéf Bitwise pre ETF John Hyland a dodal: ,,Sme optimistickí v tom, že rok 2019 môže byť tým rokom, kedy sa spustí ETF na Bitcoin.”

Odlišnosti, ktoré sú plusom

Podľa tlačovej správy sa návrh Bitwise líši od predchádzajúcich žiadosti o schválenie bitcoinových ETF najmä v tom, že regulované tretie strany uchovávajú skutočné bitcoiny. Ďalším argumentom je, že index, na ktorom by bolo ETF založené, určuje ceny za použitia údajov získaných z veľkého poctu kryptomenových zmenárni, čo mu umožňuje predstavovať väčšinu aktuálne overiteľného obchodovania s BTC.

Matt Hoghan, ktorý je v Bitwise vedúcim výskumu, potvrdil, že spoločnosť je dobre informovaná o problémových otázkach, ktoré v súvislosti s Bitcoin ETF zaujímajú komisiu SEC najviac. ,,Strávili sme minulý rok skúmaním týchto otázok a tešíme sa na diskusiu o našich zisteniach so zamestnancami SEC,” skonštatoval.

Zdroj: coindesk

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne