Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Riaditeľka Bakkt: Chystáme sa priniesť kryptomenovú revolúciu

Článok

Bakkt
Bakkt

Generálna riaditeľka (CEO) platformy Bakkt, za ktorou stojí finančný gigant Intercontinental Exchange (ICE), povedala, že ambíciou ICE je prostredníctvom Bakkt dosiahnuť revolúciu v sektore obchodovania, podobne ako sa to ICE podarilo s energiami pred zhruba 15 rokmi.


Sledujte nás na Facebooku

,,Digitálny trh je roztrieštený rovnako ako trh s energiou začiatkom 21. storočia. ICE bola priekopníkom, ktorý priťahoval viac a viac inštitúcii k obchodovaniu s energiami, čo je to čo vytvorilo dnešný trh s vysokou likviditou,” uviedla a dodala, že niečo podobne chcú prostredníctvom Bakkt priniesť do trhu s kryptomenami. ,,Chystáme sa dosiahnuť revolúciu v rovnakých rozmeroch aj u kryptomien,” povedala sebavedomo.

Bakkt má v úmysle vyhnúť sa nepopulárnym produktom a sústredí sa na čoraz širšiu inštitucionálnu základňu investorov. Loeffnerová naznačila, že mnohí veľkí hráči váhajú so vstupom na tento trh pre absenciu kvalitnej infraštruktúry. Práve Bakkt by ju mal poskytnúť. ,,Úroveň infraštruktúry existujúcich obchodných miest často neplnila ich očakávania. Preto čakajú za rohom,” vysvetlila.

Podľa  CEO Bakktu vývoj kryptomien napreduje a rozhodne sa nedá hovoriť o tom, že by umierali. ,,Trh s kryptomenami si ide svojou vlastnou cestou, sledujeme uňho býčie aj medvedie trhy. Záleží však na tom, že počet denných transakcií u kryptomien je každým rokom vyšší a vyšší.”  

Platforma Bakkt mala byť spustená už 12. decembra, no napokon sa jej spustenie odložilo na koniec januára 2018. Investori do kryptomien do nej vkladajú obrovské nádeje, nakoľko sa domnievajú, že jej pozadie v podobe spoločnosti ICE môže mať rozhodujúci vplyv pre prilákanie veľkých inštitucionálnych investícii. ICE vlastní desiatky finančných domov vrátane Newyorskej burzy cenných papierov (NYSE), ktorá je považovaná za najväčšiu, najlikvidnejšiu a najznámejšiu burzu cenných papierov na svete.

Bakkt je zaujímavý aj z viacerých ďalších dôvodov. Azda najdôležitejším je skutočnosť, že prinesie prvé denné bitcoin futures, ktoré budú obchodované s reálnymi bitcoinami (na rozdiel od súčasných futures založených na dolároch). Zaujalo taktiež partnerstvo s Microsoft či Starbucks. Z dlhodobejšieho hľadiska je zaujímavá aj ambícia vytvoriť funkčné prostredie, ktoré bude slúžiť bežným užívateľom na jednoduchý nákup, predaj, držanie a platbu kryptomenami.

Ak chcete vedieť o Bakkt viac, prečítajte si 18 zaujímavých faktov, ktoré o tejto novej spoločnosti napísal rešpektovaný právnik Jake Chervinsky (v slovenčine).

Zdroj: Bitcoinist


Facebook | Telegram | Notifikácie vpravo dole

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne