Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Circle: Najväčšou regulačnou prekážkou pre kryptomeny je SEC

Článok

Jeremy Allaire
Jeremy Allaire

Jeremy Allaire, ktorý je generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Circle, za ktorou stojí konglomerát Goldman Sachs, uviedol, že najväčšou regulačnou prekážkou, ktorej v súčasnosti stoja kryptomeny, je nedostatok jasnosti zo strany amerického regulátora cenných papierov, čiže SEC.

Uviedol to v rámci rozhovoru na sociálnej sieti Reddit v populárnej rubrike Ask Me Anything (AMA), ktorej sa nedávno zúčastnili aj bratia Winklevossovci, zakladatelia burzy Gemini a údajne prví krypto-miliardári.

,,Najväčšou a najbližšou regulačnou prekážkou, ktorej čelíme, je nedostatok konkrétnych usmernení zo strany SEC o tom, ako klasifikovať rôzne kryptoaktíva. Veríme, že mnohé z nich sú jednoznačne menami a komoditami a je potrebné, aby boli presnejšie špecifikované skutočné cenné papiere. Toto môže odblokovať veľa trhových aktivít a tiež umožniť rast trhu s kryptomenami, ktoré sú cennými papiermi.”

Allaire taktiež vyjadril názor, že dane by sa nemali týkať transakcii medzi kryptomenami, pričom skonštatoval, že Francúzsko predstihlo v tomto ohľade ostatné krajiny, keďže sa snaží dosiahnuť zákonnú úpravu.

Na adresu Bitcoinu šéf Circle nedávno povedal, že bude v budúcnosti stáť určite omnoho viac než teraz, no nemyslí si, že ovládne celý trh. ,,Nemyslím si, že víťaz vezme všetko. Máme frázu “tokenizácia je všetko” a myslíme si, že kryptomenové tokeny budú predstavovať každú formu finančného majetku na svete. V priebehu rokov ich budú milióny.”

Allaire zrejme nebude ďaleko od pravdy. V týchto dňoch totiž štartuje prvá Európskou úniou regulovaná burza s ponukou tokenizovaných akcií tradičných spoločností ako sú Amazon, Facebook či Google s názvom DX Echange. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.