Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prichádza DX Exchange – EÚ-regulovaná burza s tokenizovanými akciami Google, Amazon či Facebook

Článok

DX Exchange
DX Exchange

Estónska digitálna obchodná platforma DX Exchange bude od budúceho týždňa ponúkať tokenizované akcie na blockchaine Ethereum. Malo by ísť o vôbec prvú burzu, ktorá ponúkne takýto druh obchodovania v plne regulovanom prostredí Európskej Únie.

DX Exchange bude používať protokol Nasdaq na výmenu finančných informácii. Podľa tlačovej správy budú užívatelia burzy vďaka tomu schopní kupovať tokeny, ktoré budú kryté akciami veľkých spoločnosti vrátane Google, Facebooku či Amazonu. Akcie budú kúpené v mene používateľov spoločnosťou MPS MarketPlace Securities Ltd, s ktorou má DX výlučnú zmluvu o partnerstve.

,,Digitálne akcie spájajú to najlepšie z oboch svetov – blockchain technológiu a tradičné akciové investície,” vysvetľuje spoločnosť v tlačovej správe. ,,Digitálne akcie sa opierajú v pomere 1:1 na reálne akcie obchodované na konvenčných burzách cenných papierov. Tokeny použijete na nákup aktív, do ktorých sa rozhodnete investovať, ako je Google, Amazon a podobne. Čiže keď budete držiteľom tokenu, budete vlastniť akcie spoločnosti.”

DX prvýkrát predstavil tento koncept v máji minulého roka, pričom odteraz poskytuje regulované obchodné prostredie pre obchod s kryptomenami, fiatovými menami a digitálnymi akciami.

Spoločnosť Nasdaq, ktorá poskytla DX Exchange svoju technológiu, má tiež svoje vlastné plány v súvislosti s blockchain technológiou. Jej vlastné futures kontrakty na Bitcoin by mali prísť už v prvej polovici roka 2019.

V decembri 2018 patril Nasdaq podľa informácii Cointelegraph medzi troch hlavných investorov do novovznikajúcej burzy s kryptomenami ErisX, ktorá v prvom kole financovania získala 27,5 milióna dolárov.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.