Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bratia Winklevossovci odpovedali na otázky o Bitcoine a kryptomenách

Článok

Bratia Winklevossovci
Bratia Winklevossovci

Bratia Winklevossovci sa na Reddite zúčastnili rubriky Ask Me Anything (AMA), kde im mohli užívatelia tejto populárnej sociálnej siete klásť rôzne otázky o Bitcoine a kryptomenách.

Dvojčatá, ktoré sa označujú za autorov myšlienky vytvoriť Facebook, odpovedali na viaceré otázky týkajúce sa budúcnosti Bitcoinu, jeho možnej hodnoty a tiež neobišli tému Bitcoin ETF.

Na otázku, či si Bitcoin udrží svoje dominantné postavenie medzi kryptomenami odpovedal Cameron: ,,Je ťažké poraziť jeho sieťový efekt – z hľadiska ‘tvrdých peňazí’ ako držiteľa hodnoty bude s najväčšou pravdepodobnosťou v dlhodobom horizonte víťazom.”

Bratia sa v rámci rozhovoru tiež zaviazali k tomu, že dosiahnu schválenie Bitcoin ETF. V júli 2018 Americká komisia pre cenné papiere (SEC) zamietla ich druhú žiadosť. Prvá bola komisiou zamietnutá už v marci 2017. SEC toto rozhodnutie odôvodnilo tým, že značná časť obchodovania s Bitcoinom sa deje na neregulovaných trhoch mimo búrz Spojených štátov a tiež spochybnila bitcoinovu likviditu. SEC by mala najbližšie o Bitcoin ETF rozhodnúť vo febaruári, kedy sa musí vyjadriť k spoločnej žiadosti firiem SolidX, VanEck a burzy CBOE (viac o tom píšeme tu).

https://www.instagram.com/p/BsV4TcrjHzg/

Pokiaľ ide o dlhodobý potenciál búrz s fiatovými menami a búrz s kryptomeny, Cameron poukázal na to, že v súčasnosti fiatové burzu prevyšujú tie s kryptomenami, no budúcnosť môže priniesť v tomto smere zaujímavé zmeny. Domnieva sa, že všetko (vrátane fiatových mien) sa môže postupne stať kryptomenou/tokenom, pričom upozornil na rastúci počet takzvaných stablecoinov, čiže kryptomien, ktoré kopírujú cenu amerického dolára (alebo inej meny). Dvojičky Winklevossovci stoja za jedným z tých najnovších – v decembri 2018 uviedli na trh  GUSD, takzvaný Gemini dolár. Jeho vydanie schválilo Ministerstvo finančných služieb štátu New York (NYDFS). GUSD je krytý dolármi, ktoré sú uložené v banke so sídlom v USA a sú poistené.

V rámci interview im bola položená aj otázka, či blockchain môže existovať aj bez kryptomien. Mnoho firiem sa totiž snaží vyvinúť vlastné blockchainove interné riešenia. ,,Jedno nemôže existovať bez toho druhého. Blockchain bez kryptomien je ako tvrdiť, že AOL je internet.” (AOL je veľká americká spoločnosť poskytujúca internetové pripojenie pozn.red.)

Pokiaľ ide o porovnanie Bitcoinu so zlatom, slovo si zobral Tyler a vyriekol azda najodvážnejšie tvrdenie. ,,Veríme, že Bitcoin je lepší a bude zlatom nad zlato. Ak budeme mať pravdu, tak časom trhový limit Bitcoinu prekročí hranicu zlata vo výške 7 biliónov dolárov.”

Celý rozhovor na Reddite nájdete na tomto linku. Odpovede bratov sú zverejnené pod prezývkami vinyl_Steelworks a winky_pop.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.