Sme aj na sociálnych sieťach

Recenzie

Recenzia: KryptoTop – kryptozmenáreň s bohatou ponukou a užitočnými funkciami

Článok

zo dňa

KryptoTop recenzia

1.marca 2018 vznikla nová slovenská kryptozmenáreň, ktorá prekvapila bohatou ponukou kryptomien a viacerými zaujímavými službami. Jej názov je KRYPTO TOP a stojí za ňou tím kryptonadšencov s veľkými ambíciami.

Kryptotop - Vyskúšať

Široká ponuka kryptomien

KryptoTop na prvý pohľad zaujal naozaj bohatou ponukou. V tomto ohľade je na tom výrazne lepšie než Coinbase či najznámejšia česko-slovenská zmenáreň SimpleCoin. Na KryptoTop môžete kúpiť a predať 15 kryptomien – Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, EOS, Ethereum Classic, Ethereum, Gnosis, Litecoin, Augur, Stellar (XLM), Monero, Ripple (XRP), Zcash, Cardano (ADA) a QTUM (platné k 8.1.2018).

Kryptotop - ponuka kryptomien

Nákup kryptomien

Minimálna čiastka, za ktorú je možné realizovať nákup bez registrácie je 50 eur. Po registrácii a verifikácii účtu je minimálny nákup znížený na 30 eur. Registrovať sa je výhodné aj vďaka nižšiemu spreadu, viac sa o tom dočítate nižšie.

Pri nákupe bez registrácie stačí vybrať kryptomenu, ktorú chcete vlastniť, napísať adresu peňaženky, na ktorú má byť zaslaná a vyplniť fakturačné údaje, ktoré je potrebné uviesť z dôvodu vystavenia daňového dokladu. Tá sa vám zíde, keď budete potrebovať daňovému úradu dokázať za koľko a kedy ste kryptomeny nakúpili. Následne vyberiete banku, z ktorej uskutočníte platbu. Po jej realizácii bude vaša kryptomena automaticky nakúpená.

Pre nákup bez registrácie zaškrtnite “Poslať kryptomenu do peňaženky”, vyplníte požadované údaje a realizujete platbu:

Kryptotop - nákup bez registrácie

Registrácia na KryptoTop má však viacero benefitov, v prvom rade nižší spread, teda poplatok za jednu objednávku. Po prihlásení sa ocitnete v pekne vyzerajúcom užívateľskom prostredí. V ľavom menu sú mnohé užitočné funkcie, ktoré popisujeme nižšie.

KryptoTOP - uživateľské rozhranie

 

Nákup až cez sedem bánk

Čo nás naozaj zaujalo a považujeme za veľký plus je možnosť realizovať nákup až cez sedem rôznych bankových služieb – ČSOB, Poštovú banku, Slovenskú sporiteľňu, Tatra Banku, UniCredit Bank, Viamo alebo VÚB banku. Nákup kryptomien sa vďaka tomu stáva rýchlejší a dostupnejší.

KryptoTop - bankové služby

Dôvody, prečo sa zaregistrovať

Nakupovať kryptomeny na KryptoTop je možné dvomi spôsobmi – bez registrácie alebo prostredníctvom prémiového účtu. Prémiový účet “KryptoTOP Premium” prináša radu zaujímavých funkcií a nižší spread, a teda poplatok na jednu objednávku.

Vytvorenie účtu je samozrejme bezplatné. KryptoTop na svojich stránkach uvádza, že registrovaným užívateľom ponúka lepšie ceny, pretože registráciou a vložením financií SEPA prevodom odpadajú zmenárni dodatočné náklady súvisiace s prevodom finančných prostriedkov. SEPA prevod trvá obvykle jeden deň. Po overení totožnosti (email, tel. číslo, občiansky preukaz) vám budú povolené vyššie denné limity na nákup.

KryptoTop tvrdí, že v rámci programu “KryptoTopPremium“ môže zákazníkom zakúpené kryptomeny uschovávať aj za nich, vďaka čomu ušetria na transakčných poplatkoch v sieti Blockchain. My by sme však boli pri tom radšej opatrní. Vaše kryptomeny sú v bezpečí len vtedy, keď k ním vlastníte privátne kľúče (vy a nikto iný) a preto odporúčame, aby ste si kryptomeny vo vyšších hodnotách zaslali na vaše peňaženky.

Plusom pri registrácii je nižší spread na objednávku. Kým pre neregistrovaného užívateľa je spread 6%, registrovaný zákazník má spread pri obrate do 15 tisíc eur len 4% (táto informácia je platná k 8.1.2018).Pri obratoch nad 15 tisíc eur je spread ešte nižší.

Čo naozaj oceňujeme je funkcia pre nastavenie pravidelného nákupu kryptomeny, respektíve viacerých kryptomien v určitých konkrétnych intervaloch. Aby sa mohol tento nákup realizovať, je potrebné dopredu odoslať peňažne prostriedky na KryptoTop, aby ich mala zmenáreň v danom čase k dispozícií a mohla nákup realizovať za vás. Dôvody, prečo sa oplatí nakupovať pravidelne, popisuje KryptoTop v tomto videu:

Užívateľské rozhranie ponúka aj možnosť vystavenia daňového dokladu za všetky transakcie realizované cez KryptoTop. Keď príde na obdobie platenie daní, túto funkciu určite oceníte. Ak totiž nebudete mať daňový doklad ku kryptomenám, ktoré nakúpite, daň budete platiť z celej hodnoty predaja. KryptoTop dávame za túto funkciu veľké plus.

Zákaznícka podpora

Pokiaľ ide o zákaznícku podporu, kontaktovať prevádzkovateľa zmenárne je možné telefonicky, alebo emailom. V prípade, že sa zaregistrujete, aj prostredníctvom kontaktného formulára priamo v užívateľskom rozhraní zmenárne. Na internete sa objavujú zatiaľ hlavne pozitívne hodnotenia.

Záver

KryptoTop prináša atraktívne užívateľské prostredie a viacero benefitov pre registrovaných používateľov. Podpora až siedmich rôznych bankových služieb na rýchly nákup, vystavenie daňových dokladov, nižší spread pri využití prémiového účtu, to sú všetko veľké plusy. Ak máte osobnú skúsenosť s touto zmenárňou, budeme radi, ak sa o ňu podelíte s našimi čitateľmi v komentároch pod článkom.

Hodnotenie

Plusy

  • Bohatá ponuka kryptomien
  • Možnosť nákupu až cez 7 rôznych bank
  • Po registrácii nižší spread – rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou
  • Prehľadné veľmi pekné užívateľské prostredie pre registrovaných užívateľov
  • Funkcia pre automatický pravidelný nákup kryptomien
  • Možnosť vystavenia daňových dokladov
  • Zatiaľ pozitívne ohlasy na zákaznícky servis

Mínusy

  • Chýbajúca možnosť platby kartou

Kryptotop - Vyskúšať

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2018

-