Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (27.2.): Litecoin s ďalším partnerstvom, Coinbase, Turkcell či Sony

Článok

Litecoin
Litecoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Stredajší prehľad zo sveta kryptomien

Galaxy S10 bude podporovať štyri kryptomeny

Nový vlajkový model spoločnosti Samsung, smartphone Samsung Galaxy S10, bude mať podporu pre kryptomeny Ethereum, Bitcoin a ďalšie dva tokeny. Oficiálne to potvrdil predstaviteľ juhokórejského technologického giganta počas kongresu Mobile World v Barcelone. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Samsung Galaxy S10 vraj bude podporovať štyri kryptomeny, konkurencia nespí

Binance Launchpad FET trval len 22 sekúnd

Prvý predaj tokenov Fetch.AI (FET) prostredníctvom Binance Launchpad trval len 22 sekúnd. Oznámil to generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao v rámci svojho príspevku na Twitteri. Laundchpad dosiahol svoj hard cap 6 miliónov dolárov pri predaji 69 miliónov tokenov FET v priebehu necelej polminúty. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Predpredaj tokenov Fetch.AI (FET) na Binance trval len 22 sekúnd + ANKETA

Prieskum KPMG: Top manažéri veria v potenciál blockchainu

Podľa prieskumu, ktorý vypracovala audítorská spoločnosť KPMG, ktorá patrí medzi top štyri na svete, až 48% manažérov na úrovni C verí, že technológia blockchain zmení v priebehu najbližších troch rokov spôsob ich podnikania. Výsledky prieskumu zaslala KPMG redakcii portálu Cointelegraph. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Prieskum KPMG: 48% top manažérov verí, že blockchain zmení ich podnikanie do troch rokov

Jamie Dimon o JPM Coin

Šéf JP Morgan Chase Jamie Dimon počas rozhovoru, v rámci ktorého odpovedal na rôzne otázky verejnosti, uviedol, že kryptomena JMP Coin, ktorej vydanie oznámila jeho banka len nedávno, by mohla byť jedného dňa využívaná aj na bežné platobné účely. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Dimon naznačil potenciál kryptomeny JPM Coin. Čelí však aj kritike

Rýchle správy

LITECOIN: Nadácia Litecoin Foundation oznámila partnerstvo s kickboxingovou ligou Glory, v rámci ktorej sa stane oficiálnou kryptomenou pre jej online obchod a medzinárodne podujatia. Litecoin tak bude po UFC propagovaný aj prostredníctvom svetového kickboxu.

SONY & FUJITSU: Spoločnosti Sony a Fujitsu vytvorili spoločnú šifrovanú databázu pre dokumenty za využitia blockchain technológie. Databáza sa má používať na zabránenie falšovania dokladov o jazykových znalostiach, ktore niektorí cudzinci údajne používajú na získanie štatútu rezidenta na štúdium v Japonsku.

TURKCELL: Istanbulský poskytovateľ telekomunikačných služieb Turkcell zverejnil v rámci svetového kongresu Mobile World (MWC) službu založenú na technológii blockchain, ktorá je navrhnutá tak, aby používateľom poskytovala kontrolu nad ich osobnými informáciami a zabezpečila súkromie v súlade s GDPR.

COINBASE & SOFI: Online poskytovateľ úverov fintech spoločnosť SoFi uzavrela partnerstvo s kryptozmenárňou Coinbase, v rámci ktorej využije služby Coinbase vo svojej platforme. Za SoFi stojí Anthony Noto, ktorý predtým pracoval vo vedúcich pozíciách Twitteru a Goldman Sachs.

CURV: Americký startup Curv získal investíciu 6,5 milióna dolárov na to, aby vytvoril digitálnu peňaženku pre kryptomeny založená na cloude a určenú pre finančné inštitúcie, ktoré nepoužívajú privátne kľúče. Peňaženka ma slúžiť inštitúciám a firmám, ktorým umožní bezpečné používanie digitálnych aktív a blockchain aplikácii.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.