Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Samsung Galaxy S10 vraj bude podporovať štyri kryptomeny, konkurencia nespí

Článok

S10 electroneumm
S10 electroneumm

Nový vlajkový model spoločnosti Samsung, smartphone Samsung Galaxy S10, bude mať podporu pre kryptomeny Ethereum, Bitcoin a ďalšie dva tokeny. Mal to potvrdiť predstaviteľ juhokórejského technologického giganta počas kongresu Mobile World v Barcelone.

Vo svojej prezentácii Samsung údajne odhalil rôzne prvky S10-ky týkajúce sa kryptomien a blockchainu vrátane podpory pre Bitcoin, Ethereum, COSMEE token (COSM) a Enjin token (ENJ).

COSMEE tvrdí, že je prvou spoločnosťou zaoberajúcou sa decentralizovanými aplikáciami, ktorú si vybral Samsung na spoluprácu. Enjin zas ponúka svoju Enjin Wallet, populárnu kryptopeňaženku, ktorá podporuje ERC-20 a ERC-1555 tokeny a podľa všetkého by mala byť predinštalovaná v novej S10-ke (nepotvrdené). Voľba tokenu ENJ naznačuje, že Samsung sa chce zamerať na využitie kryptomien pri platbách vo videohrách, nakoľko ERC-1155 tokeny sú určené práve na nákup a predaj digitálnych položiek v hrách a na vytvorenie digitálneho vlastníctva.

Konkurencia nespí

Ostatní výrobcovia smartphoneov zjavne nespia a dá sa očakávať, že predinštalované peňaženky v mobilných telefónoch budú čoskoro bežným štandardom.

Prvý blockchain mobil s hardvérovou peňaženkou na kryptomeny vydala minulý rok spoločnosť HTC, jeho názov je EXODUS. Včera sme sa dozvedeli, že HTC oznámilo partnerstvo s prehliadačom Opera, ktorý pridal do svojho rozhrania podporu pre decentralizované aplikácie. Spoločnosť oznámila, že podporuje Dapps Etheremon a Decentraland a smartphone EXODUS podporuje taiwanskú dApp zvanú Numbers.

Lacný smartphone na ťažbu

Takmer v rovnaký čas prichádza na trh lacný smartphone umožňujúci ťažbu kryptomien od Electroneum. Model Electroneum M sa dá kúpiť už od približne 80 dolárov (v Afrike by mal byť dokonca ešte lacnejší) a umožňuje aj offline ťažbu. Spoločnosť tvrdí, že za mesiac je zariadenie schopné vyťažiť pri súčasných cenách okolo 3 dolárov. Vzhľadom na cenu zariadenia však neočakávajte žiadne zázraky pokiaľ ide o výkon. Mobil disponuje len 5 a 2 megapixlovými fotoaparátmi a internou 8GB pamäťou.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne