Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dimon naznačil potenciál kryptomeny JPM Coin. Čelí však aj kritike

Článok

Jamie Dimon
Jamie Dimon

Šéf JP Morgan Chase Jamie Dimon počas rozhovoru, v rámci ktorého odpovedal na rôzne otázky verejnosti, uviedol, že kryptomena JMP Coin, ktorej vydanie oznámila jeho banka len nedávno, by mohla byť jedného dňa využívaná aj na bežné platobné účely.

,,JP Morgan Coin (JPM Coin) môže byť interným nástrojom, môže byť komerčným nástrojom a môže byť nástrojom na denné použitie,” vyhlásil.

Kryptomena amerického giganta v oblasti bankovníctva má v prvom rade slúžiť na zvýšenie efektívnosti zúčtovania peňažných transakcii. Neskôr sa má zamerať na medzinárodné platby s cieľom urýchliť transakcie medzi dvoma krajinami. Tie trvajú v súčasnosti dlho, nakoľko systém spoločnosti SWIFT pôsobí už zastaralo.

Spĺňa JPM Coin štandardy kryptomeny?

Kryptomena” JPM Coin sa však stretla v poslednom období aj s kritikou. Bill Barhydt, šéf spoločnosti Abra, ktorá prevádzkuje populárnu mobilnú kryptopeňaženku (naša recenzia tu), tvrdí, že JPMorgan Chase skresľuje realitu, keď vyhlasuje, že ide o kryptomenu. Je to podľa neho skôr “kniha určená na usporiadanie obchodov”. Podľa Barhydta, kým ide o súkromný blockchain a súkromnú mincu, teda všetko je pod správou JP Morgan Chase, nemôže byť JPM Coin označovaný za skutočnú kryptomenu.

Podobný názor zdieľa aj šéf spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse, ktorý si myslí, že JPM Coin-u chýba vlastnosť definujúca kryptomeny. Samotná spoločnosť Ripple a jej token XRP je však dlhodobo považovaná za jednu z najkontroverznejších na celom trhu s kryptomenami, pretože XRP je silno centralizovaný projekt naviazaný na banky a súčasný finančný systém.

Pozitívnejšie príchod JPM Coin-u okomentoval zakladateľ sociálnej siete Reddit Alexis Ohanian, ktorý si myslí, že krok JP Morgan signalizuje, že trh s kryptomenami opúšťajú špekulanti a začínajú sa oň zaujímať seriózni hráči. Zároveň tiež upozornil na to, že kým Jamie Dimon v minulosti kritizoval Bitcoin a označil ho za podvod, teraz prichádza s vlastnou kryptomenou, čím uznáva význam a potenciál tejto technológie.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne