Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum KPMG: 48% top manažérov verí, že blockchain zmení ich podnikanie do troch rokov

Článok

Prieskum
Prieskum

Podľa prieskumu, ktorý vypracovala audítorská spoločnosť KPMG, ktorá patrí medzi top štyri na svete, až 48% manažérov na úrovni C verí, že technológia blockchain zmení v priebehu najbližších troch rokov spôsob ich podnikania. Výsledky prieskumu zaslala KPMG redakcii portálu Cointelegraph.

V poradí už siedmy prieskum KPMG týkajúci sa technológie blockchain sa uskutočnil od decembra 2018 do januára 2019. Zahŕňa odpovede viac ako 740 predstaviteľov globálnych technologických spoločnosti z 12 rôznych krajín. 66% respondentov pracuje na vedúcich pozíciách kategórie C (generálni riaditelia, prevádzkoví riaditelia a podobne)

Podľa výsledkov takmer polovica opýtaných verí, že blockchain pravdepodobne veľmi skoro zmení spôsob, akým sa uberá ich podnikanie. Malo by sa tak stať v priebehu 3 rokov. 27 percent tvrdí, že technológia ich odvetvie neovplyvní, zatiaľ čo 24 percent zostalo v prípade tejto otázky neutrálnych.

Pokiaľ ide o možnosť zavedenia technológie blockchain v ich spoločnostiach, 41 percent uviedlo, že pravdepodobne tuto technológiu naozaj využijú. 31 percent neodpovedalo priamo a 28 percent uviedlo, že pravdepodobne nebudú blockchain vôbec používať.

27 percent manažérov sa domnieva, že internet veci (IOT) bude v najbližších troch rokoch jedným z najväčších konkurentov blockchainu v oblasti inovácii.

Pokiaľ ide o plusy, 23 percent respondentov uviedlo, že blockchain pomáha zlepšiť efektivitu podnikania. Za hlavný mínus bol označený zatiaľ nedostatok preukázateľných prípadov jeho efektívnosti v reálnom použití.

Prieskum: Alternatívni investori si myslia, že kryptomeny sú v bubline

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne