Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum KPMG: 48% top manažérov verí, že blockchain zmení ich podnikanie do troch rokov

Článok

Prieskum
Prieskum

Podľa prieskumu, ktorý vypracovala audítorská spoločnosť KPMG, ktorá patrí medzi top štyri na svete, až 48% manažérov na úrovni C verí, že technológia blockchain zmení v priebehu najbližších troch rokov spôsob ich podnikania. Výsledky prieskumu zaslala KPMG redakcii portálu Cointelegraph.

V poradí už siedmy prieskum KPMG týkajúci sa technológie blockchain sa uskutočnil od decembra 2018 do januára 2019. Zahŕňa odpovede viac ako 740 predstaviteľov globálnych technologických spoločnosti z 12 rôznych krajín. 66% respondentov pracuje na vedúcich pozíciách kategórie C (generálni riaditelia, prevádzkoví riaditelia a podobne)

Podľa výsledkov takmer polovica opýtaných verí, že blockchain pravdepodobne veľmi skoro zmení spôsob, akým sa uberá ich podnikanie. Malo by sa tak stať v priebehu 3 rokov. 27 percent tvrdí, že technológia ich odvetvie neovplyvní, zatiaľ čo 24 percent zostalo v prípade tejto otázky neutrálnych.

Pokiaľ ide o možnosť zavedenia technológie blockchain v ich spoločnostiach, 41 percent uviedlo, že pravdepodobne tuto technológiu naozaj využijú. 31 percent neodpovedalo priamo a 28 percent uviedlo, že pravdepodobne nebudú blockchain vôbec používať.

27 percent manažérov sa domnieva, že internet veci (IOT) bude v najbližších troch rokoch jedným z najväčších konkurentov blockchainu v oblasti inovácii.

Pokiaľ ide o plusy, 23 percent respondentov uviedlo, že blockchain pomáha zlepšiť efektivitu podnikania. Za hlavný mínus bol označený zatiaľ nedostatok preukázateľných prípadov jeho efektívnosti v reálnom použití.

Prieskum: Alternatívni investori si myslia, že kryptomeny sú v bubline

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.