Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.
Štvrtkový prehľad zo sveta kryptomien
Kalifornský guvernér podporil rozvoj blockchainu a kryptomien
Guvernér štátu Kalifornia Gevin Newsom v rámci svojho prejavu podporil vývoj produktov založených na technológii blockchain a umelej inteligencie (AI). ,,Kalifornia je hrdá na to, že je domovom technologických spoločností, ktoré sú odhodlané zmeniť svet,” uviedol politik, ktorý je známy svojim pozitívnym prístupom k rozvoju blockchainu a kryptomien. Mimochodom je jedným z prvých významných politikov v USA, ktorý prijal dar v rámci svojej kampane v Bitcoine. (cointelegraph)
Aj Beam implementuje Lightning Network
Vývojári kryptomeny Beam, ktorá rovnako ako Grin funguje na protokole Mimblewimble, potvrdili, že chcú implementovať technológiu Lightning Network. Hoci Beam podľa svojho White Paper vďaka protokolu MimbleWimble disponuje trikrát lepšou škálovatelnosťou než Bitcoin, v porovnaní s iným významnými platobnými procesmi je stále pomalší. Implementáciou Lightning Network by dokázal tento problém vyriešiť. Pokiaľ ide o konkrétny dátum implementácie LN, ten nie je známy. Použitie Lightning Network nevylučuje ani Charlie Lee, zakladateľ kryptomeny Litecoin. (cointelegraph)
Dorsey potvrdil integráciu Lightning Network do aplikácie Cash
Jack Dorey, ktorý je zakladateľom a generálnym riaditeľom Twitteru, no vlastní aj úspešnú spoločnosť Square, potvrdil, že práve táto firma môže čoskoro integrovať do svojej populárnej aplikácie Cash App technológiu Lightning Network. Viac sa dozviete v tomto našom článku.
Šéf Twitteru potvrdil plán integrovať Lightning Network do populárnej aplikácie Cash
Silbert: Väčšina kryptomien skončí na nule
Generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Grayscale Investments, Barry Silbert, vyhlásil, že väčšina digitálnych tokenov zanikne. Pokiaľ však ide o Bitcoin, je optimista a verí, že bude ozajstným digitálnym zlatom. Viac sa dozviete v tomto našom článku.
Silbert: Väčšina kryptomien skončí na nule, Bitcoin sa stane digitálnym zlatom
Coinbase zaplatila $30 000 za odhalenie kritickej chyby v systéme
Americká spoločnosť Coinbase, ktorá prevádzkuje najznámejšiu kryptozmenáreň na svete, potvrdila, že zaplatila odmenu vo výške 30 tisíc dolárov za odhalenie vážnej bezpečnostnej chyby v jej systéme. Viac sa dozviete v tomto našom článku.
Coinbase zaplatila odmenu $30 000 za odhalenie kritickej bezpečnostnej chyby
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
NASDAQ pridá nová kryptoindexy, kryptomeny vníma vážne
Spoločnosť NASDAQ potvrdila, že uvedie na trh dva nové indexy, ktoré budú sledovať ceny kryptomien. Aj táto správa potvrdzuje, že NASDAQ vníma kryptomen čoraz vážnejšie. Viac sa dozviete v tomto našom článku.
Rýchle správy
COINBASE: Spoločnosť Coinbase, ktorá informovala, že privátne kľúče v rámci jej peňaženky Coinbase Wallet si môžu doteraz používatelia zálohovať na cloudoch Google Disk či iCloud, sa stretla pre tuto novinku s výsmechom, nakoľko toto riešenie je všeobecne považované za veľké bezpečnostné riziko pre majiteľov kryptomien.
DERIVÁTY A KRYPTO: Podľa článku, ktorý bol zverejnený na stránke Bloomberg, sa malí investori a mineri kryptomien obracajú počas medvedieho trhu na deriváty. Myslí si to Sam Bankman-Fried, CEO spoločnosti Almeda Research LLC, ktorí tvrdí, že títo investori presúvajú časť svojej investície do derivátov, aby tým znížili možné riziko ďalších strát v prípade pretrvávajúcej “kryptozimy”.
CFTC: Americký regulačný orgán pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) oznámil, že v roku 2019 bude jednou z jeho hlavných priorít sledovanie kryptomien.
INDONÉZIA: Brokeri, ktorí chcú v Indonézii ponúkať obchodovanie s kryptomenami, musia mať podľa dodatku nového zákona minimálny kapitál vo výške 71 miliónov dolárov. Brokeri to odmietajú a žiadajú, aby poplatok bol rovnaký ako pri obchodovaní s tradičnými komoditami, čo je približne 178 tisíc dolárov. V Indonézii je používanie kryptomien zakázané.
VEĽKÁ BRITÁNIA: V Londýne vznikol Inštitút decentralizovanej ekonómie (IDE), ktorého cieľom je skúmanie potenciálu decentralizovaných a autonómnych systémov a nájdenie skutočných prípadov ich použitia.
ŠPANIELSKO: Autonómny španielsky región Aragónsko vyčlenil 12 miliónov eur zo svojho rozpočtu, aby podporil vývoj “priemyslu 4.0”, do ktorého zahŕňa technológiu blockchain, umelú inteligenciu a ďalšie novovznikajúce technológie.
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.