Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Coinbase zaplatila odmenu $30 000 za odhalenie kritickej bezpečnostnej chyby

Článok

Coinbase
Coinbase

Americká spoločnosť Coinbase, ktorá prevádzkuje najznámejšiu kryptozmenáreň na svete, potvrdila, že zaplatila odmenu vo výške 30 tisíc dolárov za odhalenie vážnej bezpečnostnej chyby v jej systéme.

Coinbase v rámci programu HackerOne ponúka odmeny za odhalenie chýb v jej systéme. Tie sa pohybujú od 200 dolárov za odhalenie malých nedostatkov, cez stredné chyby s odmenou kolo 2000 dolárov, po 15 tisíc USD za odhalenie zraniteľných bezpečnostných chyb a až do 50 tisíc dolárov za odhalenie chýb, ktore by mohli mať kritický dopad na celú službu.

Vyplatená odmena vo výške 30 tisíc dolárov bola zatiaľ najvyššou, akú Coinbase zaplatila. Spoločnosť však odmietla informovať, o aký druh bezpečnostnej chyby išlo, len potvrdila, že bola už opravená.

Na základe vyplatenej odmeny je však jasné, že išlo o chybu spadajúcu do kategórie “kritické”. Takto sú charakterizované medzery v systéme, ktoré umožňujú útočníkom čítať alebo upravovať citlivé údaje respektíve vyfiltralizovať digitálnu alebo fiatovú menu.

Odmena 30 000 dolárov je štvrtá, ktorú vyplatila spoločnosť Coinbase v tomto roku. 10 tisíc dolárov napríklad zaplatila v marci 2018 za to, že bola odhalená zraniteľnosť v inteligentnej zmluve, ktorá používateľom mohla umožniť ukradnúť neobmedzené množstvo Ethereum. Coinbase celkovo v roku 2018 vyplatila odmeny v hodnote 290 tisíc dolárov.

White Hackers pomáhajú odhaľovať nedostatky

Podobne odmeny sú bežné aj u iných krypto-projektov. EOS.io, spoločnosť, ktorá dohliada na vývoj kryptomeny EOS, vyplatila minulý rok niekoľko odmien v hodnote 10 tisíc dolárov za kritické správy týkajúce sa zraniteľnosti systému. Tron (TRX) zas v roku 2018 vyplatil odmeny v hodnote 76 tisíc USD. White hackers (bieli hackeri), ktorí upozorňujú na bezpečnostné chyby bez toho, aby ich zneužívali, mali minulý rok dostať odmeny za odhalenie chýb v kryptopriemysle v hodnote až 878 tisíc dolárov.

Zdroje: cointelegraph, cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.