Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Silbert: Väčšina kryptomien skončí na nule, Bitcoin sa stane digitálnym zlatom

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Grayscale Investments, Barry Silbert, vyhlásil, že väčšina digitálnych tokenov zanikne.

,,Neverím v prevažnú väčšinu digitálnych tokenov (kryptomien) a verím, že väčšina z nich bude mať nulovú hodnotu,” uviedol v rozhovore pre CNBC. ,,Takmer každé ICO (počiatočná ponuka mincí) bolo len pokusom získať peniaze, no nepreukázal sa žiadny účel podkladového tokenu.”

ICO zaznamenalo veľký boom v roku 2017 a začiatkom roka 2018, po ktorom nasledoval obrovský krach cien. Štátne a federálne regulačné orgány sa popri tom začali zaoberať ich statusom s tým, či ide alebo nejde o cenné papiere.

Dnes už je záujem o ICO podstatne menší, podľa údajov CoinShedules je tesne nad úrovňou z januára 2017. Minulý mesiac sa prostredníctvom ICO vyzbieralo takmer 300 miliónov dolárov, čo je približne 19-krát menej, ako 5,8 miliardy dolárov v marci minulého roka.

Bitcoin, to je o niečom inom

Silbert je však stále optimistický, pokiaľ ide o kráľa kryptomien Bitcoin, do ktorého sám investoval v skoršej fáze jeho adaptácie. Je presvedčený, že práve Bitcoin má najväčšiu šancu, aby vyhral preteky a stal sa ozajstným digitálnym zlatom.

S tým, že Bitcoin má omnoho silnejšie fundamenty a predpoklady na úspech, než ostatné altcoiny, súhlasí aj Mike Novogratz z Galaxy Digital, ktorý tvrdí, že Bitcoin je medzi kryptomenami unikátny. ,,Na periodickej tabuľke je 118 elementov, ale iba jedno zlato. Bitcoin bude digitálne zlato, miesto, kde budete mať “suverénne“ peniaze. Nie americkú menu, nie čínsku menu, Bitcoin je nezávislý. Preto by mal stáť veľa,” uviedol zaujímavé prirovnanie.

Digital Currency Group na čele si Silbertom patrí medzi spoločnosti, ktoré založili Blockchain Association, údajne prvú lobingovú skupinu zastupujúcu blockchain priemysel vo Washingtone D.C. Ďalšími zakladajúcimi členmi sú Coinbase a startup Protocol Labs.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne