Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Silbert: Väčšina kryptomien skončí na nule, Bitcoin sa stane digitálnym zlatom

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Grayscale Investments, Barry Silbert, vyhlásil, že väčšina digitálnych tokenov zanikne.

,,Neverím v prevažnú väčšinu digitálnych tokenov (kryptomien) a verím, že väčšina z nich bude mať nulovú hodnotu,” uviedol v rozhovore pre CNBC. ,,Takmer každé ICO (počiatočná ponuka mincí) bolo len pokusom získať peniaze, no nepreukázal sa žiadny účel podkladového tokenu.”

ICO zaznamenalo veľký boom v roku 2017 a začiatkom roka 2018, po ktorom nasledoval obrovský krach cien. Štátne a federálne regulačné orgány sa popri tom začali zaoberať ich statusom s tým, či ide alebo nejde o cenné papiere.

Dnes už je záujem o ICO podstatne menší, podľa údajov CoinShedules je tesne nad úrovňou z januára 2017. Minulý mesiac sa prostredníctvom ICO vyzbieralo takmer 300 miliónov dolárov, čo je približne 19-krát menej, ako 5,8 miliardy dolárov v marci minulého roka.

Bitcoin, to je o niečom inom

Silbert je však stále optimistický, pokiaľ ide o kráľa kryptomien Bitcoin, do ktorého sám investoval v skoršej fáze jeho adaptácie. Je presvedčený, že práve Bitcoin má najväčšiu šancu, aby vyhral preteky a stal sa ozajstným digitálnym zlatom.

S tým, že Bitcoin má omnoho silnejšie fundamenty a predpoklady na úspech, než ostatné altcoiny, súhlasí aj Mike Novogratz z Galaxy Digital, ktorý tvrdí, že Bitcoin je medzi kryptomenami unikátny. ,,Na periodickej tabuľke je 118 elementov, ale iba jedno zlato. Bitcoin bude digitálne zlato, miesto, kde budete mať “suverénne“ peniaze. Nie americkú menu, nie čínsku menu, Bitcoin je nezávislý. Preto by mal stáť veľa,” uviedol zaujímavé prirovnanie.

Digital Currency Group na čele si Silbertom patrí medzi spoločnosti, ktoré založili Blockchain Association, údajne prvú lobingovú skupinu zastupujúcu blockchain priemysel vo Washingtone D.C. Ďalšími zakladajúcimi členmi sú Coinbase a startup Protocol Labs.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.