Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Twitteru potvrdil plán integrovať Lightning Network do populárnej aplikácie Cash

Článok

LN Cash App
LN Cash App

Jack Dorsey, ktorý je zakladateľom a generálnym riaditeľom Twitteru, no vlastní aj úspešnú spoločnosť Square, potvrdil, že práve táto firma môže čoskoro integrovať do svojej populárnej aplikácie Cash App technológiu Lightning Network.

Lightning Network je druhá vrstva fungujúca na blockchaine Bitcoinu. Jej cieľom je riešiť problémy so škálovateľnosťou Bitcoinu a teda dosiahnuť rýchle a lacné transakcie BTC v zlomku sekundy.

Dorsey 11. februára v rozhovore, ktorého sa zúčastnila aj spoluzakladateľka Lightning Labs Elizabeth Stark, naznačil najbližšie plány s aplikáciou Cash App, ktorá patrí medzi popredné platobné služby podporujúce fiatové meny a platby Bitcoinom. Popri tom uviedol, že integrácia Lightning Newtork do Cash App už nie je otázkou toho “či”, ale ”kedy”.

,,Máme (v Square) masívnu sieť spoločnosti rôznych veľkosti a radi by sme urobili platby Bitcoinom čo najrýchlejšie a najefektívnejšie,” zdôraznil.

Dorsey je známym podporovateľom Bitcoinu, ktorý už neraz označil za budúcu menu internetu. Pred niekoľkými dňami sa zapojil aj do kampane Lightning Network Trust Chain prebiehajúcej na Twitteri, ktorej cieľom je propagovať Lightning Network a demonštrovať, že naozaj funguje.

Výborná správa pre LN

Pre napredovanie Lightning Network je to vynikajúca správa. Cash App nie je žiadnym malým hráčom na trhu, práve naopak. Spoločnosť Square bola v decembri minulého roka v ankete Yahoo Finance vyhlásená za spoločnosť roka.

Dorsey skonštatoval, že hoci altcoiny priniesli niekoľko úžasných nápadov, stojí predovšetkým za Bitcoinom. ,,Cítim, že (Bitcoin) chce byť zo všetkých najviac ozajstnou menou v porovnaní s ostatnými, ktorí robia viacúčelové produkty,” skonštatoval.

Zdroj: ethereumworldnews

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne