Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Twitteru potvrdil plán integrovať Lightning Network do populárnej aplikácie Cash

Článok

LN Cash App
LN Cash App

Jack Dorsey, ktorý je zakladateľom a generálnym riaditeľom Twitteru, no vlastní aj úspešnú spoločnosť Square, potvrdil, že práve táto firma môže čoskoro integrovať do svojej populárnej aplikácie Cash App technológiu Lightning Network.

Lightning Network je druhá vrstva fungujúca na blockchaine Bitcoinu. Jej cieľom je riešiť problémy so škálovateľnosťou Bitcoinu a teda dosiahnuť rýchle a lacné transakcie BTC v zlomku sekundy.

Dorsey 11. februára v rozhovore, ktorého sa zúčastnila aj spoluzakladateľka Lightning Labs Elizabeth Stark, naznačil najbližšie plány s aplikáciou Cash App, ktorá patrí medzi popredné platobné služby podporujúce fiatové meny a platby Bitcoinom. Popri tom uviedol, že integrácia Lightning Newtork do Cash App už nie je otázkou toho “či”, ale ”kedy”.

,,Máme (v Square) masívnu sieť spoločnosti rôznych veľkosti a radi by sme urobili platby Bitcoinom čo najrýchlejšie a najefektívnejšie,” zdôraznil.

Dorsey je známym podporovateľom Bitcoinu, ktorý už neraz označil za budúcu menu internetu. Pred niekoľkými dňami sa zapojil aj do kampane Lightning Network Trust Chain prebiehajúcej na Twitteri, ktorej cieľom je propagovať Lightning Network a demonštrovať, že naozaj funguje.

Výborná správa pre LN

Pre napredovanie Lightning Network je to vynikajúca správa. Cash App nie je žiadnym malým hráčom na trhu, práve naopak. Spoločnosť Square bola v decembri minulého roka v ankete Yahoo Finance vyhlásená za spoločnosť roka.

Dorsey skonštatoval, že hoci altcoiny priniesli niekoľko úžasných nápadov, stojí predovšetkým za Bitcoinom. ,,Cítim, že (Bitcoin) chce byť zo všetkých najviac ozajstnou menou v porovnaní s ostatnými, ktorí robia viacúčelové produkty,” skonštatoval.

Zdroj: ethereumworldnews

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.