Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

VIDEO: Kampaň Lightning Network Trust Chain ilustruje výborné video. Pridal sa aj šéf Binance

Článok

LN Trust Chain
LN Trust Chain

Nedávno sme vás informovali o tom, že komunitný projekt na propagáciu Lightning Network (LN) podporil aj šéf Twitteru Jack Dorsey. Tým to však vôbec neskončilo a takzvaná Lightning Torch (pochodeň) v rámci kampane Lightning Network Trust Chain, pokračuje aj ďalej.

Lightning Network je druhá vrstva fungujúca na blockchaine Bitcoinu. Umožňuje okamžité transakcie medzi zúčastnenými uzlami v horizonte zlomku sekundy. Týmto spôsobom rieši problém škálovateľnosti Bitcoinu a teda pomalej realizácie BTC platieb, čo je vážny problém, ktorý bráni tomu, aby mohol byť Bitcoin používaný ako bežné platidlo (napr. za kávu).

Lightning Network Trust Chain je kampaň, prostredníctvom ktorej sa komunita okolo Lightning Network snaží spropagovať LN demonštráciou toho, že naozaj funguje. V rámci kampane sa používa na Twitteri hashtag #LnTrustChain. Každý používateľ, ktorý obdržal transakciu pomocou Lightning Network, k nej pridá nominálnu hodnotu 10 000 satoshi (cca 0.30 USD) a odošle ju ďalej užívateľovi, ktorému dôveruje.

Ako sme spomínali, výzvu na zapojenie sa do kampane prijal aj šéf Twitteru Jack Dorsey, no nie je jedinou známou osobou. Len pred pár hodinami prijal „Lightning Torch” šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorému bolo odoslaných 3 210 000 satoshi, čo je cca 115 dolárov. Následne vyzval k prijatiu pochodne Viktora Radchenka, zakladateľa TrustWallet. Vo svojom tweete tiež uviedol, že preposlať pochodeň Charliemu Leeovi (Litecoin) by bolo príliš nudné a ak by vyzval Elona Muska, pravdepodobne by nemal čas pre zaneprázdnenosť kvôli „menej dôležitým veciam“.

Video demonštruje funkčnosť LN

Výborné video, ktoré ilustruje LN transakcie v rámci celej kampane, pripravil užívateľ @Tikawamoto. Na vizualizácii sú osobitne znázornené významné okamihy Lightning Torch. Napríklad zapojenie sa Jacka Dorseyho, či prijatie transakcie počas letu ponad atlantický oceán. Najväčšou „peckou“ ale bola realizácia transakcie vo vesmíre prostredníctvom satelitu, keďže Pavol Rusnak (CTO SatoshiLabs/Trezor) prijal pochodeň cez satelitnú sieť Blockstream od CSO tejto firmy Samsona Mowa.

K testovaniu Lightning Network sa pridal aj šéf Twittru Jack Dorsey

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.