Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

K testovaniu Lightning Network sa pridal aj šéf Twittru Jack Dorsey

Článok

Jack Dorsey
Jack Dorsey

Spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Twitter Jack Dorsey sa pripojil ku komunitnému projektu, ktorý demonštruje funkcionalitu platobného protokolu Lightning Network.

Lightning Network je druhá vrstva fungujúca na blockchaine Bitcoinu, ktorá umožňuje okamžité transakcie v horizonte zlomku sekundy medzi zúčastnenými uzlami, čím sa rieši problém škálovateľnosti Bitcoinu a teda pomalých platieb.

Jack Dorsey, ktorý opakovane tvrdí, že je zástancom Bitcoinu a verí v to, že sa môže stať hlavnou internetovou menou, sa aktívne zúčastnil experimentu nazvaného LN Trust Chain, ktorý bol spustený na jeho sociálnej sieti 17. januára.

Experiment je svojim konceptom prirovnávaný k olympijskej pochodni. “Lightning Torch” (pochodeň) je sériou transakcií medzi užívateľmi Lightning Network, ktorí medzi sebou komunikujú na Twitteri s hashtagom #LNtrustchain. Každý používateľ dostane transakciu, pridá nominálnu sumu 10 000 „satoshiov” (cca 0.34 USD) a odošle ju niekomu inému, komu dôveruje.

Pochodeň v súčasnosti obsahuje menej ako 3 milióny „satoshiov“, čo je necelých 100 dolárov.

Dorsey, ktorý je tiež zakladateľom a výkonným riaditeľom firmy Square, mobilnej služby pre realizáciu rýchlych platieb (podporuje aj BTC), sa zapojil do projektu vo štvrtok 4. februára, keď ho k tomu vyzval známy bitcoinový komentátor Matt Odell. Po tom ako Dorsey jeho výzvu prijal, nastalo v komunite fanúšikov Lightning Network nadšenie.

Experiment LN Trust Chain vznikol ako iniciatíva pre šírenie povedomia o Lightning Network a testovanie jeho robustnosti. Vďaka Jackovi Dorseymu sa mu dožičilo teraz viac potrebnej mediálnej pozornosti.

Vývojári Lightning Network od debutu LN na hlavnej sieti Bitcoinu pokračujú vo vývoji s cieľom zabezpečiť, aby bol LN pripravený na potenciálny budúci prílev používateľov.

Minulý mesiac Lightning Network dosiahol kapacitu 2 miliónov dolárov a v súčasnosti má kapacitu 646 BTC (cca 2,2 milióna dolárov).

Predikcia pre rok 2019: Forbes odpovedali lídri z oblasti kryptomien a blockchainu

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.