Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Predikcia pre rok 2019: Forbes odpovedali lídri z oblasti kryptomien a blockchainu

Článok

predikcia pre rok 2019
predikcia pre rok 2019

Magazínu Forbes sa podarilo získať predikcie pre kryptomeny a technológiu blockchain na nasledujúcich 12 mesiacov od významných predstaviteľov z oblasti kryptomien, technológie blockchain a rizikového kapitálu.

Odpovede respondentov

Tim Draper, rizikový investor, spisovateľ, zakladateľ Draper Associates, DFJ a Draper Unversity: ,,Stojím za svojou pôvodnou predpoveďou – Bitcoin do roku 2022 dosiahne hodnotu 250 000 dolárov.”

Ella Zhang, vedúca Binance Labs: ,,Rok 2019 bude vzrušujúcim rokom. Spoznáme niekoľko skvelých produktov, ktoré prídu na trh a to najmä z nášho inkubačného programu Biancne Labs, ktorý pôsobí už na piatich kontinentoch. Tieto projekty prinesú do nášho života viac reálnych prípadov použitia tejto technológie. To otvorí bránu k masovému prijatiu kryptomien.

Mitch Liu, generálny riaditeľ Theta Labs: ,,Budú spustené prvé legitímne národné kryptomeny prepojenie s fiatovými menami krajín G-20. Po tomto digitálnom majetku bude veľký dopyt vďaka kombinácii výhod digitálneho majetku so stabilitou meny, ktorá je podporovaná vládou. Mark Zuckerberg naznačil cieľ „študovať kryptomeny“, čo povedie k integrácii krypto-platieb do Facebooku. Otázkou však je, či bude použitá existujúca kryptomena, alebo nová, ktorú vytvorí Facebook.”

Changpeng Yhao, zakladateľ a generálny riaditeľ Binance: ,,Rok 2018 bol ťažkým rokom, ale na náš priemysel sa pozeráme z dlhodobejšieho hľadiska. Vývojári v roku 2018 nespali a pracovali, takže si myslím, že v roku 2019 uvidíme na trhu veľa reálnych produktov a reálnych aplikácii.”

Fabian Vogelsteller, generálny riaditeľ firmy LUKSO a vývojár Ethereum zodpovedný za vytvorenie tokenovej normy ERC-20: ,,Do priestoru blockchainu som sa zapojil v roku 2013, aktívne som pracoval na vývoji Ethereum od januára 2015. Počas tej doby som zažil veľa výkyvov a pádov. Mnohokrát som počul, že s blockchainom je koniec. Faktom však je, že základne technologické inovácie sa naďalej vyvíjajú a zlepšujú. Dnes máme viac nástrojov, dokumentácie, konzultácie a používateľov než kedykoľvek predtým. Tento trend bude naďalej rásť, pretože používateľské rozhrania sa stanú vyspelejšie a jednoduchšie. V roku 2019 budeme naďalej žiť z roku 2017. ICO bolo v zimnom spánku po väčšinu roku 2018, po tom ako sme okolo neho začali šialenstvo vďaka ERC-20 štandardom, ktoré som vyvinul. Nič sa nemení na tom, že ICO je skvelý systém na financovanie pre tie projekty, pri ktorých ponuka mincí má zmysel. Mnohé projekty však využívali ICO len ako príležitosť zbierať peniaze bez skutočne decentralizovanej a fungujúcej ekonomiky v pozadí. Potrebujeme získať novú dôveru, ktorá bola stratená a návrhy, ako je moje reverzibilné ICO, ukazujú, ako môže byť súčasná technológia transakčným mechanizmom a regulátorom v rovnakom čase.”

Silvio Schemberi, maltský minister financií: ,,Rok 2019 bude historickým rokom pre blockchain priemysel. Malta vydá prvú licenciu pre prevádzkovateľov v tejto sfére, aby mohli pôsobiť v regulovanom prostredí. V roku 2019 sa vďaka tomu uskutoční realizácia takzvaného The Blockchain Islandu, ktorý postaví Maltu do epicentra celého diania. Sme si vedomí, kam smeruje kompas a preto sa do nášho ekosystému začlení blockchain technológia. Na druhej strane čoskoro budeme svedkami zmien toho, ako krajina funguje. Hľadáme spôsoby, ako používanie blockchain techniológie bude vo verejnom sektore viesť k lepším skúsenostiam našich občanov. Rok 2019 bude pre Maltu vzrušujúcim rokom. Malta ako najmenší členský štát Európskej únie bude medzi prvými desiatimi národmi s národnou stratégiou pre umelú inteligenciu. Tým sa otvoria dvere na objavovanie nových ekonomických výklenkov, ako sú ešporty, hranie hier a Fintech. Malá agilita a pružný prístup zabezpečenia pomôže k tomu, že budeme aj naďalej inovátormi v digitálnom hospodárstve.

Nimith Sawheny, CEO spoločnosti Voatz: ,,Dúfame, že sa dočkáme ďalšieho pokroku k vytvoreniu skutočného štandardu interoperability pre optimálnu komunikáciu medzi rôznymi typmi blockchainových sieti. Veríme, že bude existovať ešte viac hybridných nasadení zahŕňajúcich spoločné používanie bezbariérových a povolených blockchain sieti s dôrazom na skutočné prípady použitia v reálnom svete, kde použitie technológie môže skutočne posunúť veci dopredu.”

Jason Hsu, kryptokongresman v Taiwanskom parlamente: ,,V dôsledku zániku ICO sa kryptoinvestori obrátia na ponuku bezpečnostných tokenov (security tokeny – STO), ktoré majú skutočnú hodnotu podporovanú reálnymi aktívami. Pokiaľ ide o registráciu STO, navrhujem schváliť investičné zmluvy ako cenné papiere a hľadať oslobodenie od povinnosti registrácie a zverejňovania pravidelných verejných ponúk z právnych predpisov o cenných papierov. Pravidlá upravujúce podvody s cennými papiermi sa však budú naďalej uplatňovať.

Bruce Fenton, zakladateľ a výkonný riaditeľ Atlantic Financial, člen predstavenstva Bitcoin Foundation a spoluzakladateľ Bitcoin Association: ,,Myslím si, že hlavným trendom budú tokeny cenných papierov (STO). Kombinácia sily distribuovanej knihy so štandardizovanými cennými papiermi otvorí dvere množstvu nového kapitálu. Bude narastať medzera medzi tými, ktorí majú solídnu technológiu a tými, ktorí majú slabé nefunkčné siete.”

Arianna Simpson, výkonná riaditeľka Autonomous Partners: ,,Rok 2019 bude ďalším rokom budovania. Sme presne v štádiu, v ktorom sa vyvíja kryptopriestor pre spoločnosti, produkty a infraštruktúru, aby sme boli pripravený na divokú volatilitu, akú sme videli v roku 2017. Očakávam, že uvidíme viac konsolidácie, pretože spoločnosti aj fondy bojujú o získanie kapitálu. Hoci to môže znieť ponuro, myslím si, že je to celkom zdravé. Technológie a ich cena sa začnú k sebe približovať na racionálnych úrovniach,  čo bude viesť k presunu do fázy dozrievania.”

Jonathan Johnson, prezident Medici Ventures a člen predstavenstva Overstock.com: ,,Digitálne voľby na diaľku získajú širšie prijatie. Po úspešnom pilotnom programe v Západnej Virgínii od digitálnej aplikácie Voatz, ktorá umožnila hlasovať v novembrových voľbách bezpečným spôsobom, sa viac štátov bude snažiť o opätovné uzákonenie svojich zahraničných voličov. Očakávajte príchod nových aplikácii pre dodávateľské reťazce, ktorá budú poskytovať viac záruk pre prevádzajúcich aj kupujúcich. Čo robí VinX vo vinárstve a GrainChain v obchode s obilím, budú robiť ďalšie firmy v iných odvetviach. Pozor na Wall Street. Fintech bude aj naďalej hlavnou oblasťou pre používanie blockchainu. Bude považovaný za akýsi všeliek. Spoločnosti, ktoré sa chytia tohto „humbuku”, sa zbavia peňazí a budú sa snažiť využiť blockchain tam, kde bola v poriadku aj staromódna databáza.

Dva spôsoby, ako investovať do viacerých kryptomien naraz

Zdroj: Forbes.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.