Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dva spôsoby, ako investovať do viacerých kryptomien naraz

Článok

Viac kryptomien naraz
Viac kryptomien naraz

Niekoho baví denný trading, iní si zas radi dôkladne vyberajú každú kryptomenu, do ktorej chcú investovať. Sú však aj takí, pre ktorých je investícia do kryptomien z dlhodobej perspektívy atraktívna, no hoci by radi rozložili svoje portfólio medzi viacero zaujímavých coinov, nemajú čas či chuť venovať sa im podrobnejšie. Pre nich sú vhodné tieto dve zaujímavé možnosti.

Mobilná aplikácia Abra a zmenáreň Coinbase ponúkajú dva produkty, cez ktoré sa dá jednoducho a rýchlo investovať do viacerých kryptomien naraz.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

UPOZORNENIE: Tento článok nie je investičnou radou. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Investujte len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. 

Abra a token BIT10

Mobilná aplikácia Abra je zaujímavý hybrid na kryptomenovom poli, ktorý ponúka možnosť investovať do desiatok kryptomien bez toho, aby ste ich museli reálne vlastniť. V skutočnosti máte len Bitcoin, ktorý obchodujete s ostatnými mincami v rámci smart-kontraktov na tejto platforme. Viac o Abra sa dozviete v tejto našej recenzii.

V rámci témy tohto článku je dôležitý token Bit10, ktorý založený na Bitwise 10 indexe.

Bit10 token – základne vlastnosti:

  • Jediný kryptoindex dostupný pre retailových investorov
  • Umožňuje investíciu do 10 kryptomien naraz, ktoré dokopy pokrývajú približne 80% celého trhu s digitálnymi menami
  • Kúpte a predajte kedykoľvek vás to napadne
  • Aktualizovaný každý mesiac profesionálnymi analytikmi Abra
  • Index z historického hľadiska prináša vyššie zisky, než samotný Bitcoin *

Bitwise 10 Crypto Index (BIT10) - banner

Do tokenu Bit10 je možné investovať jedine na aplikácii Abra a to už od 5 dolárov a s nulovými poplatkami. Token BIT10 pokrýva v čase písania tohto článku až 84% celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien ( k 2. novembru 2018) a predstavuje kombináciu hodnoty 10 najsilnejších kryptomien súčasnosti. O prerozdelenie jeho portfólia sa stará tím profesionálnych analytikov Abra s mesačnou aktualizáciou.

Abra vyzdvihuje úspešnosť Bit10 indexu argumentom, že z dlhodobého hľadiska by bola investícia do BIT10 tokenu výhodnejšia, než samotná investícia do Bitcoinu (BTC). Od 1.1.2017 do 2. novembra 2018 by vám investícia do Bitcoinu priniesla zhodnotenie 560,83%, kým u tokenu BIT10 by predstavovalo zhodnutie až 738.53%.

Investovať do BIT10 tokenu je veľmi jednoduché. Stačí si stiahnuť mobilnú aplikáciu Abra, vytvoriť si účet a poslať si naň BTC (alebo si ho kúpiť priamo cez túto aplikáciu). Následne môžete použiť tieto BTC v rámci aplikácie na investíciu do BIT10 tokenu. Samozrejmosťou je možnosť investovať týmto spôsobom aj do ďalších desiatok iných kryptomien.

Získať môžete bonus BTC v hodnote $25

Abra ponúka aj malý bonus, ak na tejto platforme investujete do tokenu BIT10. Ako odmenu môžete pri splnení podmienok dostať BTC v hodnote od 5 do 25 dolárov.

Ako postupovať
Ak máte záujem získať tento bonus, zaregistujte sa na Abra cez tento link a odošlete na svoju Abra peňaženku BTC. Následne ho zameňte za inú kryptomenu s výnimkou BTC, BCH, ETH a LTC. Čiže napríklad za BIT10 token, ktorému sa venujeme v tomto článku. Týmto spôsobom vám Abra vráti 1,5% hodnoty z vašich transakcií realizovaných do 90 dní od dátumu registrácie, minimálne však $5 v BTC a maximálne $25 v BTC.

Ak nebude 1,5% z hodnoty všetkých vašich transakcií v priebehu 90 dní od vašej registrácie mať hodnotu aspoň $5 v BTC, bonus nedostanete.


* Upozorňujeme, že v roku 2018, kedy trh s kryptomenami zažil výrazne oslabenie, je Bitcoin stabilnejšou kryptomenou, než jeho altcoiny. V čase písania tohto textu bolo v roku 2018 samotné držanie Bitcoinu výhodnejšie, než investícia do viacerých coinov.

Coinbase Bundle

Zaujímavú možnosť investície do viacerých kryptomien “jedným klikom” ponúka aj najznámejšia svetová zmenáreň s kryptomenami Coinbase. Tá v rámci svojho produktu Coinbase Bundle umožňuje jedným nákupom investovať naraz do 5 kryptomien – Bitcoinu, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin a Ethereum Classic.

Coinbase Bundle

Funguje to na princípe prerozdelenia investície do týchto kryptomien podľa ich percentuálneho podielu na trhu – v čase písania tohto článku by 82,54% vašej investície išlo do Bitcoinu (BTC), 12,77% do Ethereum (ETH), 2.06% do Bitcoin Cash (BCH), 2.05% do Litecoinu (LTC) a 0.58 do Ethereum Classic (ETC).

Všetky tieto kryptomeny by ste kúpili v rámci jedného obchodu a Coinbase by vám ich prerozdelila do peňaženiek v rámci spomínaných percentuálnych pomerov.

Hodnotenie

Obe riešenia majú svoje plusy aj mínusy, ktoré sme zhrnuli v tomto hodnotení.

Token Bit10 od Abra

+ kombinácia 10 najsilnejších kryptomien s pravidelnou aktualizáciou
+ pravidelná aktualizácia indexu
+ jednoduché, rýchle, prehľadné
+ možnosť získať bonus až $25 v BTC
– token BIT10 len v rámci aplikácie Abra

Coinbase Bundle

+ rýchly nákup viacerých kryptomien ušetrí náklady
– možnosť takýmto spôsobom nakúpiť len 5 kryptomien

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.