Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (12.2.): Nová žiadosť o schválenie Bitcoin ETF!

Článok

Správy dňa - Bitcoin ETF
Správy dňa - Bitcoin ETF

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Utorkový prehľad zo sveta kryptomien

Ďalšia žiadosť o schválenie Bitcoin ETF

Spoločnosť Reality Shares ETF Trust patriaca pod fintech spoločnosť Blockforce Capital podala na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) žiadosť o schválenie ETF fondu, ktorý by zahŕňal aj štátne dlhové nástroje a Bitcoin Futures.

ETF sú cenné papiere, ktoré sledujú kôš aktív zastúpených cv akciách fondu. Mnohí kryptonadšenci považujú schválenie prvého Bitcoin ETF za možný spúšťač nového bullrunu kryptomien. O schválenie Bitcoin ETF požiadali v tomto roku aj firmy Bitwise Asset Management a CBOE v spolupráci s VanEck a SolidX. (cointelegraph)

Testnet Binance DEX už čoskoro

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao prezradil na Twitteri dátum spustenia testnetu očakávanej decentralizovanej burzy Binance DEX. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Šéf Binance prezradil dátum spustenia testnetu Binance DEX

Poplatky za transakcie BTC klesli na úroveň z roku 2014

Poplatky za transakcie v sieti Bitcoinu dosiahli podľa výskumnej spoločnosti Diar svoje nové “low”, ktorými sa priblížili výške poplatkov spred 5 rokov. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Poplatky za transakcie Bitcoinu klesli na úroveň z roku 2014

Voyager na burze, pridajú sa aj ďalšie?

Firma Voyager, ktorej spoluzakladateľom je bývalý CTO Uberu Oscar Salazar, vstúpila na kanadskú burzu TSX Venture Exchange. Voyager pracuje na vývoji aplikácie pre obchodovanie s kryptomenami s nulovými poplatkami a s funkciou pre prepojenie sa platformy s viacerými kryptoburzami. Pokiaľ ide o kryptospoločnosti, v súvislosti so vstupom na burzu sa spomína aj firma Mika Novogratza Galaxy Digital, americký miningový gigant BitFury či čínsky Bitmain. Coinbase zatiaľ plány o vstupe na burzu dementovala.  (cointelegraph)

Bitcoin ETF je údajne len otázkou času

Schválenie Bitcoin ETF sa stane realitou.Tvrdí to Ric Edelman, zakladateľ finančnej poradenskej spoločnosti Edelman Financian Engines. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Edelman: Schválenie Bitcoin ETF je isté, otázka je len kedy

Kampaň na propagáciu LN k podporil aj šéf Binance

Nedávno sme vás informovali o tom, že komunitný projekt na propagáciu Lightning Network (LN) podporil aj šéf Twitteru Jack Dorsey. Tým to však vôbec neskončilo a takzvaná Lightning Torch (pochodeň) v rámci kampane Lightning Network Trust Chain, pokračuje aj ďalej. Viac v tomto článku aj so zaujímavým videom ilustrujúcim fungovanie Lightning Network počas tejto kampane.

VIDEO: Kampaň Lightning Network Trust Chain ilustruje výborné video. Pridal sa aj šéf Binance

Rýchle správy

BITHUMB: Juhokórejská burza Bithumb otvorí v Spojených arabských emirátoch (SAE) novú platformu, ktorá má slúžiť ako odrazový mostík pre príchod burzy do krajín na Blízkom východe.

H&M: Americká značka oblečenia H&M sa rozhodla, že bude podporovať platbu kryptomenmi Bitcoin, Dash, Litecoin a Ethereum.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne