Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Edelman: Schválenie Bitcoin ETF je isté, otázka je len kedy

Článok

Bitcoin ETF Edelman
Bitcoin ETF Edelman

Schválenie Bitcoin ETF sa stane realitou. Tvrdí to Ric Edelman, zakladateľ finančnej poradenskej spoločnosti Edelman Financian Engines.

Edelman to povedal počas rozhovoru pre CNBC 11. februára. ,,Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) má niekoľko oprávnených obáv z výziev, ktoré musí tento priemysel prekonať, ale som si istý, že ich zvládne. Nakoniec uvidíme Bitcoin ETF vo fáze, kedy pre mňa bude omnoho komfortnejšie odporúčať bežným investorom, aby sa zúčastnili (investovanie do kryptomien pozn.).“

Edelman tým naznačil toľkokrát omieľaný fakt, že schválenie Bitcoin ETF môže pomôcť Bitcoinu z pohľadu získania väčšej kredibility u investorov.

ETF sú vo všeobecnosti cenné papiere, ktoré sledujú kôš aktív, ktoré sú pomerne zastúpené v akciách fondu. Mnohí prípadné schválenie tohto produktu považujú za významný faktor, ktorý môže podporiť rast ceny nehodnotnejšej kryptomeny súčasnosti.

Text pokračuje pod odkazom

Komisárka SEC naznačila, že oneskorenie regulácií môže pomôcť kryptomenám

,,Fidelity urobila významné oznámenie v oblasti spravovania (Bitcoinu). Máme tu aj Kingdom Trust a viacero ďalších veľmi vážnych hráčov v tejto oblasti. Som presvedčený, že vo veľmi krátkom čase VanEck alebo Bitwise získajú súhlas od SEC,” uviedol.

Edelman tým jednak vyzdvihol to, že Fidelity ako gigant v oblasti správy aktív investorov (firma spravuje viac než 7 biliónov dolárov cca 13 tisíc inštitucionálnych investorov) má záujem o Bitcoin a že Bitwise Asset Management a CBOE s VanEck a SolidX majú veľkú šancu, aby SEC schválila ich žiadosti o Bitcoin ETF.

Nuž uvidíme, čo prinesú nasledujúce mesiace. Ako prvá tento rok žiadala o Bitcoin ETF spoločnosť Bitwise, ktorá sa môže verdikt dozvedieť pravdepodobne niekedy koncom leta alebo na jeseň tohto roku. Nasledovala ju CBOE s VanEck a SolidX (predtým stiahli minuloročnú žiadosť). SEC sa musí k obom žiadostiam vyjadriť najneskôr do 240 dní od dátumu ich podania.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne