Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Edelman: Schválenie Bitcoin ETF je isté, otázka je len kedy

Článok

Bitcoin ETF Edelman
Bitcoin ETF Edelman

Schválenie Bitcoin ETF sa stane realitou. Tvrdí to Ric Edelman, zakladateľ finančnej poradenskej spoločnosti Edelman Financian Engines.

Edelman to povedal počas rozhovoru pre CNBC 11. februára. ,,Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) má niekoľko oprávnených obáv z výziev, ktoré musí tento priemysel prekonať, ale som si istý, že ich zvládne. Nakoniec uvidíme Bitcoin ETF vo fáze, kedy pre mňa bude omnoho komfortnejšie odporúčať bežným investorom, aby sa zúčastnili (investovanie do kryptomien pozn.).“

Edelman tým naznačil toľkokrát omieľaný fakt, že schválenie Bitcoin ETF môže pomôcť Bitcoinu z pohľadu získania väčšej kredibility u investorov.

ETF sú vo všeobecnosti cenné papiere, ktoré sledujú kôš aktív, ktoré sú pomerne zastúpené v akciách fondu. Mnohí prípadné schválenie tohto produktu považujú za významný faktor, ktorý môže podporiť rast ceny nehodnotnejšej kryptomeny súčasnosti.

Text pokračuje pod odkazom

Komisárka SEC naznačila, že oneskorenie regulácií môže pomôcť kryptomenám

,,Fidelity urobila významné oznámenie v oblasti spravovania (Bitcoinu). Máme tu aj Kingdom Trust a viacero ďalších veľmi vážnych hráčov v tejto oblasti. Som presvedčený, že vo veľmi krátkom čase VanEck alebo Bitwise získajú súhlas od SEC,” uviedol.

Edelman tým jednak vyzdvihol to, že Fidelity ako gigant v oblasti správy aktív investorov (firma spravuje viac než 7 biliónov dolárov cca 13 tisíc inštitucionálnych investorov) má záujem o Bitcoin a že Bitwise Asset Management a CBOE s VanEck a SolidX majú veľkú šancu, aby SEC schválila ich žiadosti o Bitcoin ETF.

Nuž uvidíme, čo prinesú nasledujúce mesiace. Ako prvá tento rok žiadala o Bitcoin ETF spoločnosť Bitwise, ktorá sa môže verdikt dozvedieť pravdepodobne niekedy koncom leta alebo na jeseň tohto roku. Nasledovala ju CBOE s VanEck a SolidX (predtým stiahli minuloročnú žiadosť). SEC sa musí k obom žiadostiam vyjadriť najneskôr do 240 dní od dátumu ich podania.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.