Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Binance prezradil dátum spustenia testnetu Binance DEX

Článok

Binance DEX
Binance DEX

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao prezradil na Twitteri dátum spustenia testnetu očakávanej decentralizovanej burzy Binance DEX.

Plány na spustenie Binance DEX, teda platformy, ktorá má priniesť kryptotrejderom príležitosť obchodovať s kryptomenami na decentralizovanej úrovni s tým, že budú mať ku svojim kryptomenám na burze privátne kľúče (burza nimi disponovať nebude), boli zverejnené už minulý rok.

Šéf burzy Changpeng Zhao odvtedy zverejnil dve videá, na ktorých ukázal pokrok vývojárskeho tímu v budovaní platformy. Kým na tom prvom videu bolo vidieť len kódy, druhé video publikované o niekoľko mesiacov neskôr demonštrovalo obrovský pokrok. Decentralizovaná burza totiž pripomínala užívateľské prostredie klasickej burzy Binance, čo naznačuje, že jej používanie bude veľmi jednoduché a súčasní zákazníci burzy si nebudú musieť zvykať na mnoho odlišností.

Testovacia verzia bude podľa Zhaa dostupná už 20. februára, teda o 8 dní. Zhao žiada všetky zainteresované strany, aby sa aktívne podieľali na jej testovaní a poskytli vývojárom burzy potrebnú spätnú väzbu (feedback).

Ide o ďalšiu atraktívnu novinku, s ktorou prišiel Zhao v súvislosti s Binance DEX v priebehu posledných týždňov. Len nedávno totiž potvrdil, že decentralizovaná platforma bude podporovať aj používanie hardvérových peňaženiek. Na fotografii bolo vidieť peňaženku od Ledgeru, no predpokladá sa, že podporovaný bude aj Trezor.

Zhao zatiaľ nevedel povedať, aký osud čaká súčasnú centralizovanú formu burzy Binance. Zatiaľ by mali fungovať v tandeme, no ak bude reakcia trhu pozitívna, časom môže existovať už len jej decentralizovaná forma.

Mimochodom vedeli ste, že Changpeng Zhao sa žúčastnil aj kampane propagujúcej Lightning Network? Viac sa dozviete tu.

VIDEO: Kampaň Lightning Network Trust Chain ilustruje výborné video. Pridal sa aj šéf Binance

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.