Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance oznámila plány na vytvorenie decentralizovanej burzy

Článok

Binance - titulný obrázok
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najväčšia kryptoburza na svete Binance (z pohľadu objemu realizovaných obchodov) oznámila, že oficiálne rozvíja verejnú Blockchain sieť, aby na nej vytvorila novú decentralizovanú burzu.

Víziou Binance je, že centralizované a decentralizované burzy budú v budúcnosti existovať spoločne a navzájom sa dopĺňať. Tento pohyb bude tiež tlačiť zmenárne k tomu, že sa transformujú zo súkromných spoločnosti na komunitu.

,,Sme presvedčení, že najlepší spôsob, ako toto odvetvie rozvíjať, je neustále podporovať vysokokvalitne blockchain projekty. V tomto sa budeme naďalej zlepšovať ako sme sa zaviazali v našom whitepaper,” uvádza Binance.

Nový Blockchain bude zároveň hosťovať Binance Coin (BNC), ktorá sa stane natívnou kryptomenu na svojej vlastnej hlavnej sieti Blockchain.

Decentralizovaná burza sa líši od centralizovanej v tom, že sa nespolieha na službu tretích strán, ktoré by mohli držať prostriedky zákazníka. Používatelia komunikujú s inými používateľmi bez potreby centrálneho servera a neexistuje centrálna autorita, ktorá by mala objednávkové knihy alebo viedla účtovníctvo.

Zatiaľ čo decentralizované burzy poskytujú väčšiu anonymitu a sú považované za ťažké napadnuteľné (hacknuteľné), môžu byť pre začiatočníkov menej intuitívne a nemajú niektoré funkcie centralizovaných zmenárni.

Nie je to novinka

Decentralizované burzy nie sú nové, pretože platformy ako Waves DEX, BitHareys, NXT či CounterParty existujú už nejaký čas.

Vyhlásenie spoločnosti Binance týkajúce sa plánov vytvoriť decentralizovanú formu burzy prišlo len deň po tom ako táto spoločnosť sľúbila každému, kto pomôže odhaliť hackerov pokúšajúcich sa ohroziť bezpečnosť Binance odmenu vo výške 250 tisíc dolárov, pričom pre tieto potreby vyčlenila dokopy 10 miliónov dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.