Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

VIDEO: Burza Binance ukázala druhú ukážku decentralizovanej burzy Binance DEX!

Článok

Binance DEX
Binance DEX

Burza Binance, jedna z najväčších búrz s kryptomenami na svete, ukázala druhú ukážku svojej pripravovanej decentralizovanej burzy Binance DEX.


Sledujte nás na Facebooku

Binance, ktorá sa bije s burzou OKEx o pozíciu jednotky na trhu s kryptomenami z pohľadu denného objemu realizovaných obchodov, zverejnila prvú ukážku očakávaného projektu v auguste . Najnovšie video zverejnené 4.decembra 2018 naznačuje, že vývojari urobili odvtedy výrazný pokrok.

Projekt decentralizovanej burzy je súčasťou širšej iniciatívy Binance Chain, prostredníctvom ktorej chce Binance podporiť “milióny” kryptomenových aktív.

Najnovšia ukážka zahŕňa odhalenie nového používateľského rozhrania, peňaženky či prehľadávača blokov pre burzu. Videoukážku si rozhodne nenechajte ujsť.

Vývojári taktiež prezradili, že testnet by mal byť k dispozícii potenciálnym používateľom už čoskoro nuž a samotnej Binance DEX by sme sa mohli dočkať už budúci rok. Zakladateľ burzy Binance a jeho súčasný generálny riaditeľ Changpeng Zhao potvrdil, že decentralizovaná burza prinesie okrem iného sekundové transakcie a možnosť užívateľov kontrolovať si vlastné zdroje.

V čom je decentralizovaná burza lepšia?

Decentralizované burzy (DEX) sa líšia od tých centralizovaných najmä v tom, že ku kryptomenám, ktoré máte umiestnené na týchto burzách, máte privátne kľúče len vy a nikto iný. V prípade hackerského útoku na burzu teda nehrozí, že by bola odcudzený aj váš majetok. U centralizovaných búrz naopak žiadne privátne kľúče nemáte a teda musíte dôverovať v otázke bezpečnosti tretej strane, teda danej burze.

Tradičné centralizované burzy, medzi ktoré patrí aj Binance, sú častým terčom útokov hackerov. Tým sa žiaľ krátkej histórii kryptomien podarilo uskutočniť viacero veľkých krádeži. Hoci burza Binance je v tomto ohľade nepoškvrnená, napríklad v januári tohto roku ukradli hackeri z japonskej burzy Coincheck kryptomenu NEM vo vtedajšej hodnote viac ako pol miliardy dolárov. Nuž a najznámejším  a najsmutnejším prípadom je hack burzy Mt. Gox z roku 2014. Tá pre krádež približne 850 000 BTC skrachovala a celý trh s kryptomenami vtedy takmer skolaboval.

TIP: Prečítajte si našu recenziu burzy Binance

Binance Coin zareagoval rastom

Trh s kryptomenami zaznamenal v tomto roku obrovský prepad hodnoty, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou ešte nie je úplne u konca. Medzi kryptomeny, ktoré sa statočne držia a hoci voči doláru výrazne oslabujú, sú konkurencie schopné v páre s Bitcoinom, patrí Binance Coin (BNB). Ide o kryptomenu vydanú burzou Binance, ktorej primárnym využitím je v súčasnosti zníženie poplatkov na tejto platforme. Populárna je však aj vďaka pravidelným coin burnom (pálenie mincí), ktoré prispievajú k rastu jej hodnoty (viac si o tom prečítajte v našej recenzii burzy Binance).

Binance Coin spomíname najmä z toho dôvodu, že by mal v pripravovanej decentralizovanej burze Binance zohrať svoju významnú úlohu. Po zverejnení druhej ukážky DEX posilnil včera tento coin nárazovo z hodnoty 0.00153 BTC na 0.00168 BTC, čo naznačuje, že jeho hodnota môže do budúcnosti v súvislosti s pripravovaným projektom naďalej rásť. Budúcnosť búrz s kryptomenami je v ich decentralizovaných verziách a Binance Coin má u jednej z tých, ktoré budú pravdepodobne dlhodobo dominantné, svoje miesto isté.

Zaregistrovať sa na burze Binance môžete aj cez tento link.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne