Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (6.3.): Bitcoin bude rásť, Binance, Opera, Ethereum ETP či Coinbase

Článok

Správy dňa - kryptomeny
Správy dňa - kryptomeny

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Stredajší prehľad zo sveta kryptomien

Binance môže delistovať ďalšie kryptomeny

Generálny riaditeľ a zakladateľ najväčšej kryptoburzy na svete Changpeng Zhao počas populárnej rubriky “Ask me Anything“ na sociálnej sieti Reddit vyhlásil, že bude naďalej chrániť záujmy investorov do kryptomien a to aj tým, že burza Binance v prípade potreby pristúpi k ďalším delistovaniam kryptomien. Viac sa dozviete v tomto článku.

Šéf Binance nevylučuje delistovanie ďalších kryptomien

Bitcoin sa vráti na all-time-high o 2 roky

V súčasnej dobe zaujíma investorov do kryptomien viac to, či Bitcoin už našiel svoje nové dno, než téma, kedy by sa mohol vrátiť na svoju poslednú najvyššiu hodnotu, teda zhruba 20 tisíc dolárov. Napriek tomu sa tím analytikov z Canaccord Genuity Capital Markets rozhodol spraviť analýzu, v rámci ktorej prišiel k záveru, že Bitcoin by mohol vyrovnať svoje osobné rekordné maximum niekedy v roku 2021. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Analytici CGCM: Bitcoin vyrovná svoje maximum do 2 rokov

Vo Švajčiarsku spustili ETP, bude aj na Bitcoin

Kým fanúšikovia kryptomien netrpezlivo čakajú, či sa  v roku 2019 dočkajú prvého schváleného Bitcoin ETF americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC), v Európe medzitým popredná švajčiarska burza SIX SWISS Exchange spustila 5. marca obchodovanie s Ethereum ETP. Bitcoin by sa mal dočkať tiež. Viac sa dočítate v tomto článku.

Kým čakáme na Bitcoin ETF, vo Švajčiarsku spustili kryptomenové ETP

Tretí Launchpad na Binance!

Burza Binance oznámila v poradí už tretí Launchpad, teda akýsi predpredaj tokenov novej kryptomeny, ktorá prichádza na trh. Launchpad Binance možno vnímať svojim spôsobom ako určitý nový druh ICO, kde sa kupujú tokeny nového projektu za kryptomenu Binance Coin (BNB) a priamo na burze Binance. Viac o Launchpade, ktorý sa týka tentokrát projektu Zeler Nettwork sa dočítate v tomto našom článku.

Binance oznámila už tretí Launchpad. Predchádzajúce dva mali obrovský úspech

Rýchle správy

CHAINALYSIS: Analytická spoločnosť Chainalysis, ktorá patrí medzi významných hráčov v oblasti kryptomenových služieb, zverejnila oficiálne stanovisko, v ktorom ubezpečuje, že nikdy nepredala tretej strane žiadne dáta získané prostredníctvom spolupráce s rôznymi kryptoprojektmi. Chainalysis touto formou reaguje na obvinenia zo strany Coinbase, že jej provideri (neboli menovaní) predávali dáta používateľov tretím stranám, čím sa Coinbase snažila obhájiť dôležitosť akvizície kontroverznej spoločnosti Neutrino.

ŤAŽBA: Vysokoškolské internáty (kampusy) sú podľa štúdie, ktorý dal vypracovať výskumný konglomerát Cisco, druhým najväčším minerom kryptomien v rámci vertical miners, teda menších minerov (nezaraďujeme sem veľké mining pooly). Výskum bol vypracovaný pomocou produktu Umbrella, ktorý monitoruje sieťové pripojenia klientov a dokáže odhaliť aj ťažbu kryptomien. Vysokoškolské areály údajne ťažia 22 percent kryptomien, kým 34 percent ťaží sektor energetiky a verejných služieb. Prispievajú k tomu samotní študenti, ktorí sa snažia využiť, že na internátoch majú lacnú energiu. Ak ťažia napríklad 4 roky, z univerzity môžu odísť s pekným balíkom peňazí.

STABLECOIN TUSD: Stablecoin TrueUSD (TUSD), ktorý kopíruje hodnotu amerického dolára, uzavrel partnerstvo s účtovnou spoločnosťou Armanino, vďaka ktorej môžu obchodníci kontrolovať, či sú všetky tokeny TUSD kryté dolármi. TrueUSD sa snaží týmto spôsobom získať väčšiu hodnovernosť u investorov a aj takýmto spôsobom konkurovať najznámejšiemu stablecoinu USDT od spoločnosti Tether, ktorý dodnes nedokázal stopercentne vyvrátiť fámy, že nie všetky USDT v obehu sú naozaj kryté v pomere 1:1 s dolármi.

OPERA: Spoločnosť Opera oznámila, že svoj prehliadač Opera Touch, ktorý má integrovanú kryptopeňaženku s podporou pre Etheruem a decentralizované aplikácie, zaradí už čoskoro do obchodu pre iOS. Cryptofriendly prehliadač Opera Touch tak bude už prístupný aj pre používateľov zariadení od Apple.

COINBASE: Kryptozmenáreň Coinbase získala do svojho tímu veterána z Amazon Web Services Lukea Youngblooda, ktorý v Amazone pracoval vo funkcií hlavného IT architekta. V Coinbase by mal pracovať v oblasti Coinbase Custody, teda produktu určeného pre inštitucionálnych investorov.

ŠVAJČIARSKO: Platforma Blockkimo Ltd spoločne s ďalšími dvomi spoločnosťami realizovali vo Švajčiarsku prvú transakciu s nehnuteľnosťami na blockchaine. Týkala sa 18 bytov a reštaurácii v hodnote 3 miliónov švajčiarskych frankov (takmer 2,98 milióna dolárov). Spoločnosti v rámci oznámenia tejto novinky tvrdia, že ide o prvý významný krok k budúcej tokenizácii nehnuteľnosti.

CRYPTOPIA: V úvode roka hacknutá novozélandská burza Cryptopia opäť spustila svoju prevádzku, no zatiaľ len v režime “read-only”. Užívatelia by mali vidieť svoje zostatky v stave, v akom boli pred hackom. Tieto údaje budú základným podkladom pre výpočet budúcich odškodnení pre tých užívateľov, ktorých kryptomeny boli odcudzené hackermi. Podrobnosti o tom, akým spôsobom sa ich Crpytopia pokúsi odškodniť, by mali byť známe čoskoro. Burza zatiaľ odporúča všetkým zákazníkom, aby si vytvorili nové heslá a obnovili dvojfaktorové zabezpečenie účtu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.