Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Analytici CGCM: Bitcoin vyrovná svoje maximum do 2 rokov

Článok

Bitcoin
Bitcoin

V súčasnej dobe zaujíma investorov do kryptomien viac to, či Bitcoin už našiel svoje nové dno, než téma, kedy by sa mohol vrátiť na svoju poslednú najvyššiu hodnotu, teda zhruba 20 tisíc dolárov.

Sentiment na trhu je totiž aktuálne taký nízky, že akýkoľvek pohyb Bitcoinu smerom nahor je zamietnutý medveďmi, ktorí dúfajú, že budú môcť Bitcoin nakúpiť za ešte nižšie ceny. Možno medzi ľudí špekulujúcich týmto spôsobom patríte aj vy.

Napriek tomu sa tím analytikov z Canaccord Genuity Capital Markets rozhodol spraviť analýzu, v rámci ktorej prišiel k záveru, že Bitcoin by mohol vyrovnať svoje osobné rekordné maximum niekedy okolo marca 2021 – teda zhruba o dva roky.

Bitcoin sa aktuálne pohybuje na úrovni okolo 3850 dolárov, teda sume, na ktorej by sa pravdepodobne začiatkom minulého roka mnohí zasmiali. V tom čase sa však hodnota BTC pohybovala medzi 13 až 20 tisíc dolármi. Keď bublina praskla, klesol aj záujem mainstreamových médií o tému kryptomien a ajto prispelo k masívnemu odlivu ľudí z tohto sektoru.

Podľa Cannacord Genuity Capital Markets čoskoro čaká Bitcoin pomalý, ale stabilný rast smerom hore k predchádzajúcej cene okolo 20 000 dolárov. Uvádzajú to analytici Michael Graham a Scott Suh, ktorí predpokladajú, že do výraznej miery pomôže tomuto rastu tradičný štvorročný model cyklov ceny Bitcoinu, ktorý sa potvrdil v predchádzajúcich dvoch obdobiach.

,,Pri pohľade do budúcnosti by sa malo pokračovať v sledovaní rovnakého trendu ako v rokoch 2011 až 2017. Bitcoin by mal nájsť svoje dno v dohľadnej dobe a čoskoro začať šplhať naspäť k svojmu maximu okolo 20 tisíc dolárov, teoreticky by to mohol dosiahnuť okolo marca 2021,” uvádzajú v správe.

Štvorročný cyklus, halving a ďalšie fundamenty

Analýza štvorročného cyklického modelu sa zhruba zhoduje so správaním ceny Bitcoinu pri takzvaných halvingoch, kedy sa pravidelne raz za 4 roky znižuje odmena za vyťaženie jedného bloku. V súčasnosti predstavuje táto odmena hodnotu 12.5 BTC, avšak po ďalšom halvingu bude už len 6,25 BTC.

História zatiaľ ukázala, že zníženie odmeny za ťažbu zvyšuje dopyt po Bitcoine (stáva sa cennejší). Samozrejme platí, že história sa nemusí opakovať, no tento vzor doteraz fungoval. Analytici spomínanej výskumnej spoločnosti však poznamenávajú, že halving nie je jediným dôvodom, prečo bude hodnota Bitcoinu v nasledujúcich dvoch rokoch rásť.

Medzi katalyzátory jeho rastu zaraďujú aj pokrok týkajúci sa Lighning Network, ktorý umožňuje rýchle a lacné BTC transakcie a tiež príchod inštitucionálnych investorov, pričom spomenuli napríklad Fidelity Digital Assets, ktorý spustil služby na správu digitálnych aktív pre veľké inštitúcie. Tieto fundamenty podľa Grahama a Suha prispejú k tomu, že hodnota Bitcoinu bude rásť.

Zdroj: newsbtc

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne