Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kým čakáme na Bitcoin ETF, vo Švajčiarsku spustili kryptomenové ETP

Článok

Švajčiarsko
Švajčiarsko

Kým fanúšikovia kryptomien netrpezlivo čakajú, či sa  v roku 2019 dočkajú prvého schváleného Bitcoin ETF americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC), v Európe medzitým popredná švajčiarska burza SIX SWISS Exchange spustila 5. marca obchodovanie s Ethereum ETP.

ETP (Exchange Traded Products) môžeme rozdeliť na ETF (Exchange Traded Funds), ETC (Exchange Trader Commodities/Currencies) a ETN (Exchange Traded Notes). Možno ste teda už pochopili, že ETP ja produktom, ktorý zahŕňa aj ETFs, ktoré sa tak často spomínajú práve s Bitcoinom.

Vo Švajčiarsku teda začína fungovať obdobný produkt, no zatiaľ na Ethereum a vďaka spolupráci so švajčiarskou spoločnosťou Amun AG. Obchodovať sa bude pod indexom AETH. Poplatok za správu Ethereum ETP bude predstavovať 2,5 percenta.

Spustenie Ethereum ETP bolo prvýkrát oznámene v novembri 2018, pričom SIX Swiss Exchange vtedy prezradila, že dokopy postupne zalistuje až 5 krypotmenových ETPs – pre Bitcoin, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin a práve Ethereum.

Podľa tejto správy sa má Ethereum ETP podieľať na 16,7% trhu, kým Bitcoin má tvoriť približne polovicu aktív ETP. Ripple má tvoriť 24,4% a Bitcoin Cash s Litecoinom 5,2% resp. 3%.

Platforma SDX, ktorá umožní obchodovanie s týmito produktmi, by mala byť spustená v priebehu leta. Termín ovplyvní dátum získania povolenia od Úradu pre dohľad nad finančným trhom, teda švajčiarskeho regulátora trhu.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne