Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.4.): Ďalší cieľ Bitcoinu, poistenie Coinbase, prieskum či Malta

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Ďalší ciel pre Bitcoin je $6000, tvrdí Kelly. Spúšťa sa FOMO?

Ako to už býva vo zvyku, azda tie najsenzačnejšie predpovede pre cenový vývoj Bitcoin (a to oboma smermi) počúvame v reláciách, ktoré vysiela zámorská televízia CNBC. Nie je preto prekvapujúce, že včerajší prudký rast ceny Bitcoinu bol na CNBC zanalyzovaný. Brian Kelly povedal, že najbližším cieľom pre BTC je hranica 6000 dolárov. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ďalší cieľ pre Bitcoin je $6000, tvrdí Kelly. Spúšťa sa FOMO?

Coinbase prezradila, do akej výšky má poistenú Hot Wallet

Najznámejšia kryptozmenáreň na svete Coinbase zverejnila detaily poistenia jej horúcich peňaženiek (hot wallets). Podrobnosti sme rozpísali v tomto našom článku.

Coinbase prezradila, do akej výšky má poistené „horúce peňaženky“

PayPal investoval do blockchain spoločnosti

Prvá globálna online platobná spoločnosť na svete PayPal, na ktorej vzniku sa v minulosti spolupodieľal aj Elon Musk, sa rozhodla investovať priamo do blockchain technológie. Konkrétne ide o investíciu do spoločnosti Cambridge Blockchain, ktorá chce v prvom kole financovania získať 7 miliónov dolárov. PayPal ani Cambridge Blocchain výšku investície neuverejnili, no podľa podaní v SEC sa v priebehu deviatich mesiacov podarilo tomuto startupu vyzbierať zatiaľ 3,5 milióna dolárov.  Jeho cieľom je pracovať na vývoji digitálnej identity založenej na blockchaine. ,,Investovali sme do Cambridge Blockchain, pretože používa blockchain pre digitálnu identitu takým spôsobom, u ktorého veríme, že by mohol byť prínosom pre spoločnosti poskytujúce finančné služby vrátane PayPal,” vysvelil hovorca platobnej spoločnosti. (cointelegraph)

Prieskum: 61 percent digitálnych spoločností investuje do blockchainu

Podľa prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť Okta sídliaca v San Franciscu, je investovanie do blockchain technológie novým nezastaviteľným trendom digitálnych spoločnosti. Podrobnosti o prieskume sme zhrnuli v tomto našom článku.

PRIESKUM: 61 percent digitálnych spoločností investuje do blockchainu

Andereessen Horowitz môže hojne investovať do kryptomien

Americká spoločnosť rizikového kapitálu Andereessen Horowitz, ktorá stojí aj za kryptomenou Maker a stablecoinom DAI, prechádza reštrukturalizáciou, v rámci ktorej registruje všetkých svojich zamestnancov ako kvalifikovaných finančných poradcov. Podrobnosti sa dozviete v tomto našom článku.

Andereessen Horowitz môže investovať do kryptomien aj miliardu dolárov

Malta udelila licenciu prvým “krypto agentom”

Maltský úrad pre finančné služby (MFSA) schválil svojich prvých 14 agentov pre kryptomeny, ktorí podali žiadosť o licenciu. Celkovo sa o ňu uchádzalo až 250 právnikov, účtovníkov či audítorov. Dve tretiny nesplnili oficiálne náležitosti a len 28 sa dostalo k podaniu žiadosti o licenciu, napokon z nich uspela len polovica. Tento krok je údajne dôležitým bodom pre ďalší rozvoj kryptopriemyslu v tejto krajine, ktorá sa chce stať “blockchainovým ostrovom.” Spomínaní krypto-agenti by napríklad mali pomôcť začínajúcim startupom, aby si mohli bezproblémovo založiť účty v maltských bankách. Nedávno sme vás informovali, že mnohé banky odmietajú poskytovať služby spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú kryptomenami, pretože je to pre nich údajne príliš rizikové. Na Maltu sa medzitým presťahovalo mnoho kryptofiriem na čele s najväčšou burzou Binance. (cointelegraph)

Rýchle správy

RAKÚSKO: Rakúska ministerka pre digitálne a hospodárske záležitosti Margarete Schramboecková vyhlásila, že Rakúsko nepotrebuje regulácie pre blockchain technológiu. Ministerka, ktorá predtým pôsobila ako riaditeľka operátora A1 Telekom Austria tvrdí, že Európa má tendenciu k nadmernej regulácii a preto sa nemôže čudovať, že v zozname TOP10 najväčších spoločnosti na svete nie je ani jedna z Európy.

BLOCKCHAIN: Globálne blockchainové aplikácie v oblasti telekomunikácii vytvoria do roku 2024 tržby vo výške 1,37 miliardy dolárov. Uviedla to spoločnosť Research and Markets na základe svojej prognózy, v rámci ktorej tvrdí, že prijatie blockchainu v telekomunikáciách porastie v priebehu tohto obdobia o 77,9%. Faktor rastu blockchain technológii podporia obavy o bezpečnosť, dopyt po identifikácii podvodov, implementácia 5G, ako aj rastúci počet konzorcií blockchain ako hyperledger.

QUADRIGACX: Kanadská burza QuadrigaCX, ktorá sa po smrti jej zakladateľa a majiteľa stala insolventnou, pretože údajne len on mal prístup ku kryptomenám na cold wallets, by mala byť podľa audítorskej spoločnosti Ernst & Young (EY) v konkurze namiesto súčasnej reštrukturalizácie. QuadrigaCX dlhuje približne 115 tisíc klientom takmer 120 miliónov dolárov.

PAKISTÁN: Centrálna banka v Pakistane (SBP) informovala, že má do roku 2025 v pláne vydať národnú pakistanskú digitálnu menu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.