Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Solana (SOL) stúpla o 70%, dosiahla ATH a dostala sa v TOP10 – Čo poháňa tohto súpera ETH vpred?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Trh s kryptomenami posledné dni prudko rastie, pričom viaceré kryptomeny dosahujú za posledný týždeň zisk v desiatkach percent. Medzi ne patrí aj Solana (SOL), ktorá za posledný týždeň stúpla o 70%, pričom dosiahla svoje nové maximum. Solana sa netají tým, že je súperom ETH a mnohí veria, že má potenciál zosadiť ETH z trónu. Čo však aktuálne ženie túto kryptomenu vpred?

Solana ako „Ethereum killer“

Solana je open-source projekt implementujúci nový, vysokovýkonný blockchain, ktorý spravuje nadácia Solana Foundation so sídlom v Ženeve.

Protokol Solana bol vytvorený spoločnosťou Solana Labs, za ktorou stoja investori ako Multicoin Capital, Slow Ventures, Foundation Capital, 500 Startups a Abstract Ventures. Anatoly Yakovenko je tvorcom Solany a Greg Fitzgerald je hlavným architektom.

Dokumentácia uvádza, že centralizovaná databáza môže spracovať 710 000 transakcií za sekundu v štandardnej gigabitovej sieti, ak transakcie v priemere nepresahujú 176 bajtov. Tím Solana dúfa, že jedného dňa dosiahnu tento teoretický limit 710 000 transakcií za sekundu. V súčasnej dobe dokáže Solana spracovať okolo 50 000 transakcií za sekundu, čo je viac než postačujúce pri aktuálnom dopyte.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tejto kryptomene, odporúčame vám naše detailné video o tomto projekte:

Vývoj napreduje

Zdá sa, že za aktuálnym rastom nestojí konkrétna udalosť, ale súbor posledných viacerých faktorov, ktoré jednoducho dvíhajú hodnotu tohto projektu nahor. Následne často po prekonaní predošlého maxima vzniká FOMO, čo spôsobí ešte vyššiu akceleráciu rastu.

Blockchain Solana sa stáva lepšou voľbou pre nových hráčov na trhu s kryptomenami. Solana spája svoju sieť s ostatnými blockchainmi ako Ethereum, Terra, Binance Smart Chain a ďalšie pomocou Wormhole. Vývojári poznamenávajú, že ide o jednoduchšie a rýchlejšie riešenie, ktoré zaisťuje ľahký prenos kryptoaktív, ako sú kryptomeny, NFT a podobne.

Minulý týždeň Mango Markets – decentralizovaná burza (DEX) na blockchaine Solana získala 70 miliónov dolárov z predaja tokenov. To vytvára celkom povzbudivé vyhliadky pre nových hráčov na vstup do ekosystému Solana. Mango Market DEX ponúka podporu pre futures, spotové trhy a pôžičky (lending). Poskytuje likviditu z vlastného poolu, ako aj z DEX Serum.

V júni 2021 spoločnosť Solana Labs, vedúca spoločnosť stojaca za blockchainom Solana, vyzbierala celkovo 314 miliónov dolárov. Blockchain Solana má okrem toho silnú podporu popredných priemyselných hráčov, akým je napríklad generálny riaditeľ FTX Exchange Sam Bankman-Fried.

Prvá konferencia

Solana Foundation pred pár dňami oznámila, že Breakpoint, konferencia venovaná oslavám úspechov komunity Solana, sa bude konať 7. až 10. novembra v portugalskom Lisabone.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Vracia sa NFT mánia späť na scénu? Dáta ukazujú zvýšený záujem aj rastúce objemy nákupov

Futbalové kryptomeny – Vznik, využitie a dôvody, prečo môžu byť v budúcnosti úspešné

Pancakeswap výrazne zníži infláciu svojho tokenu – Zamieri CAKE na nové maximá?

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku. Aktuálne dávame robotom obchodovať aj SOL/USDT, ktorý patrí medzi najziskovejšie páry.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Solana

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne