Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Článok

šachy
Zdroj: Pexels.com

Na svete existuje množstvo rôznych indikátorov, ktoré majú za cieľ približovať aktuálny stav trhu a predikovať možný pohyb a jeho smer. Jedným z vhodných indikátorov v oblasti kryptomien je Bitcoin Funding Rate, ktorý dokáže pomerne úspešne predpovedať budúce pohyby a smer trhu!

Bitcoin Funding Rate

Analytici z platformy CryptoQuant viac priblížili ako funguje ukazovateľ Bitcoin Funding Rate. Ako ukazujú dáta z histórie, zdá sa, že 72-hodinová verzia tohto indikátora bola účinná pri poukazovaní na vrcholy (maximá) a spodky (minimá) na trhu s kryptomenami.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Funding Rate“ je pravidelná platba, ktorú musia medzi sebou vykonávať obchodníci na futures trhu v prípade otvorenej pozície – či už long alebo short. Keď je hodnota tejto metriky záporná, znamená to, že short pozície platia prémiu za longy, aby si udržali svoje pozície. Takéto hodnoty tiež ukazujú, že na futures trhu je momentálne viac shortov a väčšinový sentiment je bearish – teda nie veľmi pozitívny. Na druhej strane kladné hodnoty indikátora naznačujú, že v súčasnosti dominujú long pozície nad shortmi. Prirodzene, tento trend znamená, že celkový sentiment na trhu s kryptomenami je rastúci v konečnej fáze nastáva tzv. fomo.

Bitcoin Funding Rate

Ako vidíte na obrázku vyššie, takmer vždy keď boli tieto hodnoty vysoké, nastala korekcia a „vyhladnutie“ tohto parametru. Je to preto, že investori stále pridávali long pozície, preto sa miera financovania zvyšovala. Veľké množstvo likvidácií longov môže prudko znížiť cenu a predstavuje akýsi efekt snehovej gule, kedy sa likvidácie pozícií spúšťajú ďalšie a ďalšie likvidácie. Tento proces sa nazýva „long squeeze“. Zdá sa, že táto metrika bola v poslednej dobe stále účinná pri indikovaní vrcholov, keďže k poslednej korekcii ceny Bitcoinu došlo práve krátko po náraste miery financovania. Pri indikovaní lokálneho dna trhu je tento indikátor takisto vhodný. Hlavne keď sú hodnoty Funding Rate záporne.

Vhodnou alternatívou takéhoto indikátora je aj známy a populárny Bitcoin Fear and Greed Index, ktorý zobrazuje aktuálnu náladu na trhu s kryptomenami zo širšieho hľadiska, kedy zohľadňuje viacero faktorov. O tomto indikátore si môžete prečítať viac v tomto článku.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Krypto komunita so 70% úspešnosťou predpovedí zverejnila odhad vývoja ceny SHIB na apríl!

McDonald’s, Walmart a ďalšie spoločnosti budú môcť prijímať BTC vďaka novému partnerstvu Shopify a Strike!

Terra (LUNA) dosiahla nové maximum, za 2 roky stúpla o 86 000% – Kam až môže stúpnuť?

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Cryptoquant

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.