Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC zamietla ďalšiu žiadosť o spotové Bitcoin ETF. Odôvodnenie neprekvapilo

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zamietla ďalšiu žiadosť o Bitcoin RTF. Tentokrát išlo o podanie od spoločnosti Ark Investments s označením ARK21 Shares Bitcoin exchange-traded Fund (ETF).

SEC uviedla, že tuto žiadosť zamieta rovnako ako predošlé žiadosti o spotové Bitcoin ETF z dôvodu, že žiadateľ a ani burza, na ktorej by sa toto ETF obchodovalo, „nedokáže zabrániť podvodným a manipulatívnym činom a praktikám a teda chrániť investorov a verejný záujem“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

SEC zároveň tvrdí, že burza Cboe BZX nesplnila požiadavku na kótovanie finančného produktu podľa svojich pravidiel praxe ako aj pravidiel zákona o burzách.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu tak naďalej nepovolila žiadne spotové ETF na Bitcoin, pričom argument o možnej manipulácii ceny BTC sa stáva už akýmsi „otrepaným klišé.”

S súvislosti so žiadosťami o Bitcoin ETF sa najväčšia pozornosť naďalej sústredí na žiadosť firmy Grayscale Investments, ku ktorej sa musí SEC vyjadriť najneskôr 6. júla. Firma Grayscale už dopredu avizuje, že ak ju SEC zamietne, je pripravená SEC zažalovať.

Analytici Bloomberg nedávno uviedli, že prvé spotové Bitcoin ETF by mohlo byť v USA schválené až v roku 2023 po tom ako sa zmení legislatíva týkajúca sa pojmu „zmenáreň” v súvislosti so zákonom o cenných papieroch.

Ďalšie zaujímavé články

Terra kúpila bitcoiny za ďalších $139 miliónov. Vlastní už takmer 31k BTC a nekončí!

Veľký krok späť pre kryptomeny v EÚ! Poslanci hlasovali v prospech TFR pasáži novej legislatívy

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.