Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC odložil verdikt k Bitcoin ETF od VanEck. Vieme, kedy sa rozhodne

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) podľa očakávaní opäť odložila verdikt k žiadosti o povolenie spotového Bitcoin ETF od spoločnosti VanEck.

O povolenie Bitcoin ETF aktuálne žiada u SEC až 13 spoločností, no firma VanEck je prvá v poradí, ktorá sa dozvie definitívny verdikt. Svoju žiadosť totiž predložila už v decembri 2020. SEC mala následne niekoľko možnosti definitívny verdikt odložiť a napokon využila všetky. Tentokrát siahla po poslednej príležitosti odročiť rozhodnutie o ďalších 60 dní. Definitívne stanovisko musí uviesť najneskôr do 14. novembra.

Okrem VanEck žiada o povolenie Bitcoin ETF aj niekoľko ďalších silných hráčov. Prtia medzi nich One River Asset Management, NYDIG (Stone Ridge), Valkyrie Investments, Ark Invest, Galaxy Digital, WisdomTree, SkyBridge Capital či správcovský gigant Fidelity, ktorý odhaduje Bitcoinu do roku 2035 cenu až 100 miliónov dolárov.

Napriek veľkému záujmu o spotové Bitcoin ETF ostáva naďalej otázne, či SEC aspoň niektorým z týchto žiadosti dá zelenú. Analytici skôr očakávajú, že všetky žiadosti budú napokon zamietnuté a USA sa tak ani v roku 2021 nedočká prvého spotového Bitcoin ETF. V Kanade a Brazílii sa medzitým obchoduje takýchto ETF už niekoľko.

Väčšiu šancu má “Futures Bitcoin ETF”

Šance na schválenie prvého tradičného Bitcoin ETF v USA klesli po nedávnych vyjadreniach nového šéfa SEC Garyho Genslera, ktorý dal jasne najavo, že je skôr naklonený povoleniu tzv. “Bitcoin futures ETF”.

Ide o akési hybridné bitcoinové ETF, ktoré nesleduje samotné obchodovanie na spotových burzách, ale len futures trading Bitcoinu na regulovanej burze CME v Chicagu. Pre SEC je takéto ETF ľahšie regulovateľné, no z pohľadu investorov to nie je to “pravé orechové”. Písali sme o tom v tomto článku.

Niektoré spoločnosti vedomé si pravdepodobnosti zamietnutia tradičnejšieho spotového Bitcoin ETF požiadali po vyjadreniach Genslera aj o takýto druh Bitcoin ETF. Urobili tak firmy Valkyrie, ProShares, Invesco, VanEck a Galaxy Digital. Podľa analytikov Bloombergu je možné, že takýto typ Bitcoin futures ETF môže dostáť zelenú už v októbri tohto roku.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.