Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin Futures ETF schvália už v októbri, nádejajú sa analytici Bloomberg

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) podľa analytikov Bloomberg ETF schváli prvé Bitcoin futures ETF už koncom októbra 2021. A pravdepodobne dá povolenie hneď niekoľkým žiadostiam naraz, aby nebola zvýhodnená jedná konkrétna spoločnosť.

Analytici Bloomberg ETF sa prikláňajú k všeobecnému názoru, že žiadosti o Bitcoin futures ETF majú u SEC väčšiu šancu na schválenie, než tradičnejšie spotové Bitcoinové ETF. Žiadosti o Bitcoin Futures  ETF pritom donedávna ešte vôbec neboli v hre. Všetko zmenil až šéf SEC Gary Gensler, ktorý dal jasne najavo, že futures ETF na Bitcoin prejde schvaľovacím procesom v komisii jednoduchšie, než tradičné spotové ETF. Problém je žiaľ v tom, že s futures ETF sú spojené väčšie náklady na strane emitenta aj investora a medzi investormi nie je také atraktívne.

Odporúčame: Stredoamerické štáty netrpezlivo čakajú, či Bitcoin pomôže El Salvador s remitenciami 

Už v októbri?

Októbrové chválenie prvých žiadosti o Bitcoin futures ETF predpokladajú analytici Bloombergu Erich Nalchunas a James Seyffart. S týmto záverom sa podelili s investormi v rámci svojho utorkového komuniké. Myslia si, že pravdepodobnosti schválenia Bitcoin futures ETF nahral aj fakt, že firmy VanEck a ProShares len dva dni po podaní svojich žiadosti o Ethereum Futures ETF tieto žiadosti zo SEC stiahli. Nestiahli však existujúce žiadosti o Bitcoin futures ETF.

,,Rýchle stiahnutie návrhov VanEck a ProShares na ETF futures na Ethereum je dobrým znamením pre potenciálne schválenie ETF bitcoinových futures, pretože SEC umožnila, aby podania na bitcoinové futures ETF zostali naďalej aktívne. Spustenie by mohlo nastať už v októbri a sme presvedčení, že SEC môže povoliť hneď niekoľko naraz, aby sa zabránilo zvýhodneniu jednej zo žiadajúcich strán,” uviedli analytici.

,,Myslíme si, že stiahnutie Ethereum futures ETF ukazuje, že SEC má v tejto veci ponorený nos a je v pravidelnom kontakte so žiadateľmi,” dodali.

Prečítajte si tiež: Ethereum, Binance a Solana posielajú DeFi k novým rekordom 

Ktoré žiadosti sú v hre?

O Bitcoin futures ETF aktuálne žiadajú firmy Valkyrie, ProShares, Invesco, VanEck a Galaxy Digital.

SEC má okrem toho na stole aj žiadosti o tradičné spotové Bitcoin ETF – je ich celkovo až 14. Pravdepodobnosť ich schválenia je však menšia, než v prípade Bitcoin futures ETF, pretože tradičné spotové ETF sa SEC reguluje ťažšie (nemá dosah na zahraničné spotové burzy, ktoré podľa SEC nefungujú dostatočne transparentne). Medzi najznámejších žiadateľov o takýto typ ETF, ktorý je medzi investormi žiadanejší, patria Fidelity, NYDIG, Valkyrie, VanEck či SkyBridge Capital.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.