Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Ethereum, Binance a Solana posielajú DeFi k novým rekordom

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Hoci väčšiu mediálnu pozornosť si v posledných dňoch vypýtal trh s čoraz populárnejšími NFT tokenmi, darilo sa aj sektoru DeFi, teda decentralizovaného financovania. Podľa najnovších dát presiahla tento týždeň hodnota uzamknutých mincí v DeFi sumu 157 miliárd dolárov, čo je nové historické maximum.

DeFi sa týka aplikácii postavených na smartchainoch, ktoré umožňujú celý rad finančných transakcií od požičiavania peňazí až po obchodovanie s derivátmi alebo swapy digitálnych aktív. V súčasnosti už však už DeFi zďaleka nie je len doménou kryptomeny Ethereum, pretože čoraz väčší kus koláča si ukrajujú aj DeFi budované na Binance Smart Chain či na kryptomene Solana tešiacej sa čoraz väčšej popularite.

Okrem toho sa očakáva, že tento rok prvé DeFi projekty vzniknú aj na ostrosledovaných blockchainoch Cardano a Polkadot, teda dvoch projektoch, ktoré by mali v dohľadnej dobe spustiť smart kontrakty.

Prečítajte si tiež: Bitcoin Futures ETF schvália už v októbri, nádejajú sa analytici Bloomberg

Štatistiky v kocke

Podľa dát DeFi LLama zatiaľ z pohľadu uzamknutej hodnoty v DeFi stále jednoznačne vedie Ethereum, na ktorom sú DeFi projekty, v rámci ktorých je aktuálne zablokovaných 114 miliárd dolárov (rekordný bol deň 22. august s hodnotou 117 miliárd USD). Najväčšia časť tejto sumy je spojená s projektmi Aave, Curve, Compound, InstaDApp či MakerDao.

Na druhom mieste je Binance Smart Chain, kde sú uzamknuté mince v hodnote 19,3 miliardy dolárov. Až tretina z nich sa týka decentralizovanej burzy PancakeSwap, kde nájdete množstvo malých mincí a tokenov. Úspech PancakeSwap je úzko spojený s aj s úspechom kryptomeny Binance Coin, ktorá na ňom zohráva úlohu akejsi natívnej meny.

Tretie miesto patrí projektu Terra, platobnému protokolu pre stablecoiny, kde je uzamknutá hodnota takmer 6 miliárd dolárov. Prispel k tomu najmä rast hodnoty kryptomeny Terra (LUNA), ktorý posilnil za nedávnu dobu o viac než 250%.

Na štvrtej priečke je Polygon (MATIC), riešenie škálovania Ethereum, ktoré sa trápi s pomalými a drahými transakciami. Hoci Polygon má v DeFi stále silné zastúpenie na maximá v uzamknutej hodnote z júla tohto roka stráca okolo 50%. To môže naznačovať, že investori namiesto Polygon hľadajú riešenie pre rýchle a lacné transakcie niekde inde.

Piate miesto patrí projektu Solana (SOL) s uzamknutou hodnotou vyše 2,5 miliardy dolárov. 35% týchto mincí je spojených s decentralizovanou burzou Raydium. Solana si získava čoraz väčšiu trakciu najmä vďaka neuveriteľne rýchlym a lacným transakciám – v tomto smere je oproti Ethereum aj Binance Smart Chain bezkonkurenčná.

Odporúčame: Stredoamerické štáty netrpezlivo čakajú, či Bitcoin pomôže El Salvador s remitenciami  

Zdroj: defillama.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.