Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Standard Chartered zverejnili odhad cien Bitcoinu a Ethereum – mnohých potešia

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Výskumné oddelenie britskej nadnárodnej bankovej inštitúcie Standard Chartered sa domnieva, že cena Bitcoinu bude v nasledujúcich mesiacoch naďalej rásť a v dohľadnej dobe prekoná významný miľník v podobe 100 000 USD za 1 BTC.

Standard Chartered zverejnili výsledky štúdie svojho výskumného tímu práve v čase, kedy sa Bitcoin otriasal z veľkého cenového prepadu zo 7. septembra, čo naznačuje, že v tejto banke nevnímajú aktuálne cenové oslabenie Bitcoinu nijak drasticky.

Bitcoin podľa britského bankového giganta spravujúceho takmer 800 miliárd dolárov dosiahne cenu 100 000 USD už do konca roka 2021, alebo niekedy v úvodných mesiacoch roku 2022. Tento rast bude podľa bankových analytikov taktiež sprevádzaný prudkým rastom ceny kryptomeny Ethereum (ETH).

Ethereum podľa nich čaká neuveriteľná  jatda, ktorá môže viesť až k cenám medzi $26 000 35 000 dolárov za jeden ETH. V prípade toho najoptimistickejšieho scenára to môže byť teda až 10-násobok súčasnej ceny ETH. Analytici britského bankového giganta však dopĺňajú, že aby sa Ethereum dostalo až k cene 35 000 USD, Bitcoin musí posilniť aspoň na 175 000 dolárov.

Optimistom je aj Nick Spanos

Nick Spanos, ktorý v roku 2013 založil jednu z prvých online kryptozmenárni Bitcoin Center a je taktiež zakladateľom platformy Zap Protocol, označil utorňajší prepad ceny Bitcoinu za “falošný”. Taktiež vylučuje spojitosť s tým, že prepad prišiel kvôli tomu, že v El Salvador sa v onen deň stal Bitcoin zákonným platidlom.

,,Práve som v El Salvador a veci tu vyzerajú veľkolepo. Máme tu prezidenta, ktorý prelomil bariéry, urobil krok ako generálny riaditeľ, ktorý zavádza veľkú inováciu. Naozaj v Bitcoin verí. Dokonca kúpil jeho prepad, presne tak ako by to mal robiť každý,” uviedol.

Fidelity a šokujúcich 100 miliónov za BTC

Kým Standard Chartered hovorí o bližšej budúcnosti a Bitcoinu predpovedá útok na šesťciferné čísla v dolárovom vyjadrení, jeden z najväčších amerických správcovských gigantov pôsobiacich na Wall Street Fidelity nedávno uverejnil štúdiu, v ktorej odhaduje Bitcoinu cenu do roku 2035 neuveriteľných 100 miliónov dolárov.  Základom pre tento odhad je model Stock-to-Flow (S2F), ktorým sa preslávil trhový analytik PlanB. Model počíta s nemennou a jasne definovanou infláciou Bitcoinu v spojitosti s tzv. halvingom, pri ktorom každé štyri roky klesá počet novo vyťažených BTC o polovicu.

Krypotomenový invstor Anthony Pompliano sleduje, ako Fidelity čoraz viac dôveruje Bitcoinu, v súvislosti s čím postupne aj upravuje svoje služby. Ide o spoločnosť, ktorá taktiež patrí medzi žiadateľov o Bitcoin ETF. ,,Čím dlhšie sa Fidelity Bitcoinu venuje, tým sú jej predpovede viac a viac optimistickejšie,” zhodnotil.

Zdroje: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne